Anasayfa » DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu FETÖ’cülere sahip çıkıyor
FETÖ'de Bugün

DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu FETÖ’cülere sahip çıkıyor

deva-partili-yeneroglu-casus-milletvekili
DEVA Partil Mustafa Yeneroğlu

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, sık sık FETÖ’cülere sahip çıkmasıyla gündem oluyor. Partinin İstanbul Milletvekili Yeneroğlu, Twitter’da FETÖ tutuklusu Ferhan Nakıboğlu’na destek olmak için paylaşım yaptı. Naksan Holding davası kapsamında “FETÖ’ye yardım ve yataklık” suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası alan Nakıboğlu, 9 Ağustos’ta cezaevine teslim edildi. Cahit Nakıboğlu’nun eşi Nakıboğlu’nun tutuklanması FETÖ’cülerin tepkisine neden olurken, örgütün meclisteki temsilcilerinden Yeneroğlu da bu duruma sessiz kalmadı. Yeneroğlu, yaptığı paylaşımında şunları söyledi: “65 yaşındaki bir teyzeyi terör örgütüne yardım ve yataklıktan mahkum etmişler, cezaevine gönderiyorlar. Suçu legal bankaya para yatırmak. Madem suç, o tarihte banka nasıl faal olabiliyor? Uydurulmuş suçlarla milletin hayatını cehenneme çevirdiniz. Yatacak yeriniz yok!”

deva-partili-mustafa-yeneroglu-aciklamasi

DEVA Partili Yeneroğlu Bank Asya’yı aklamaya çalıştı

DEVA Partili Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, FETÖ’nün kapatılan finans kuruluşu Bank Asya‘ya “legal” diyerek FETÖ tutuklusu Ferhan Nakıboğlu’nu aklamaya çalıştı. Bu da partinin Genel Başkanı Ali Babacan‘ın zamanında Bank Asya’yı nasıl desteklediğini hatırlattı. 17-25 Aralık sürecinden sonra kamu kurumlarının yatırdığı paraları çekmesi üzerine Bank Asya krize girdi. FETÖ, bu krizi aşabilmek için örgüt mensuplarının bankaya para yatırmasını kararlaştırdı. FETÖ’nün iki numaralı ismi Mustafa Özcan, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile telefon görüşmesi yaptı. Bu görüşme sonrasında FETÖ elebaşından onay aldı. Ardından FETÖ elebaşının doktoru Kudret Ünal, FETÖ mensubu iş adamlarına Bank Asya’ya para yatırmalarını söyledi. FETÖ’cü iş adamlarından 300 milyon dolar isteyen Ünal, bu paraları yatırmaları halinde 15-20 Umre sevabı kazanacaklarını iddia etti. Bu yüzden Bank Asya’ya Ocak 2014’te para akmaya başladı. FETÖ’cüler, evlerini ve arabalarını satarak, başka bankalardan kredi çekerek bankaya para yatırdı. Mart 2014’te Bank Asya’nın Katar’lı Qatar Islamic Bank ile ortak olacağına dair haberler çıktı. Böylece bankanın hisseleri yüzde 6,73 artış gösterdi. Ağustos 2014’te ise Bank Asya Katar ile hisse satışı için yaptıkları görüşmeleri sonlandırdığını bildirdi.

deva-partili-mustafa-yeneroglu-aciklamasi

Ali Babacan Bank Asya için devreye sokuldu

Bank Asya‘nın satılamayacağının anlaşılması üzerine örgüt içerisinde tekrar kriz yaşandı. Krizi söndürmek ise Ali Babacan’a kaldı. DEVA Partili Ali Babacan, tam bu dönemde devreye girerek, Kanal 24’e çıktı. Babacan, Ziraat Bankası’nın Bank Asya’yı satın alacağını iddia etti. Bu açıklama sonrası Bank Asya’nın hisseleri adeta uçuşa geçti. Hisselerin günlük değer artışı yüzde 8.26’ya vardı. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, 360 TV’de yaptığı açıklamayla Babacan’ın iddiasını yalanladı. 

Babacan’ın geçmişte Bank Asya için yaptıkları, bugün partisinin FETÖ’ye olan desteğiyle birleşince çok da şaşırtıcı değil. DEVA Partisi, KHK’lıları görevlerine iade edeceklerine dair sık sık vaatler veriyor. DEVA Partisi, 20 Mayıs’ta “KHK Mağduriyetleri Eylem Planı”nı açıklayarak FETÖ’cülerin takdirini kazanmıştı. 

KAYNAK: İHANET ÇETESİ

Kategoriler