Anasayfa » Can Dündar Alman devletine küstü: Neden Türkiye’ye kırmızı kart göstermiyorsunuz?
Özel Haber

Can Dündar Alman devletine küstü: Neden Türkiye’ye kırmızı kart göstermiyorsunuz?

Türkiye’den kaçtıktan sonra Almanya tarafından el üstünde tutulan FETÖ tetikçisi Can Dündar Türkiye’ye askeri ambargo uygulamayan Almanya’ya küstü. Die Zeit gazetesinde her hafta bir yazı yayınlayan Can Dündar, Alman devletine çağrı yaparak Türkiye’ye kırmızı kart göstermesini istedi.

Tutuklanan ajan avukata dertlendi

Can Dündar ihanet dolu yazısında Alman Büyükelçiliği adına hukuka aykırı çalışma yapan avukatın tutuklanmasını gündeme getirdi: “Geçen ay Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği için çalışan avukatın Türkiye’de casusluk iddiasıyla tutuklanmasından sonra durum daha da vahim hale geldi. Almanya’ya sığınma başvurusu yapan muhaliflerle ilgili tüm bilgiler, avukatın ofisinden Türk istihbaratına taşındı. Alman polisi, iltica arayışında iken hedef haline gelen sığınmacıları uyardı, ama artık çok geçti.”

Berlin neden sürekli savunmada

Can Dündar yazısının devamında ağzındaki baklayı çıkartıyor: “Berlin’in sürekli savunmada oynayan bir takım görüntüsü vermesi, Ankara’yı cesaretlendiriyor. Her ağır “faul”de, “kınıyoruz” serzenişinin, daha ağır faulleri engellemeye yetmediği ortada… Bir türlü kırmızı kart çıkmamasının iki nedeni görünüyor:

Birisi Erdoğan’ın neredeyse haftada bir yinelediği “Kapıları açar, mültecileri gönderirim” tehdidi… Bu şantajın her yinelenişinde Batı hükümetlerinin ağzına yeni bir bant eklediğini gözlüyoruz.”

Türkiye’ye silah satmayın

Yönettiği Cumhuriyet gazetesini terör örgütü PKK’nın emrine veren Can Dündar, Almanya’nın Türkiye’ye savunma ürünleri satmasını da diline doladı: “İkinci neden, Sol Parti Grup Başkan vekili Sevim Dağdelen’in soru önergesine Ekonomi Bakanlığı’nın verdiği yanıttan çıktı: Buna göre 2019’un ilk 10 ayında Türkiye’ye yapılan silah ve teçhizat satışı, 7 milyar 860 milyon Euro ile 2015’in rekoruna ulaştı. Oysa Berlin, Türkiye’nin Suriye’deki operasyonunun uluslararası hukuka aykırı olduğunu ilan etmiş, Başbakan Merkel, “Mevcut koşullarda Federal hükümet Türkiye’ye silah teslim etmeyecek” açıklaması yapmıştı.”

 

Can Dündar Almanya’dan bir beklentisi kalmadığını da “Mülteci tehdidi ve silah lobisi işledikçe Ankara, bu maçı Almanya’nın sahasında oynamaya devam edecek gibi görünüyor.” sözleriyle dile getirdi.

Kategoriler