Anasayfa » Yunanistan’a gönderilen kimlikler FETÖ’cü subayların mı?
FETÖ'de Bugün

Yunanistan’a gönderilen kimlikler FETÖ’cü subayların mı?

Atatürk Havalimanı’nda uluslararası kargo taşımacılığı yapan bir şirkette çalışan paket kontrol görevlisi, 15 Mayıs günü İstanbul’dan uçakla Atina’ya gönderilen bir kargo paketinden şüphelendi.

Paketi açan kargo çalışanı, yastığın içine gizlenmiş halde 3 subay kimliği ve ehliyeti olduğunu fark etti.

Kargoyu gönderen kişi gözaltına gözaltına alırken subayların FETÖ mensubu olabileceği ve kimliklerini de sığınma talebinde bulunabilmek adına istemiş oldukları ihtimali üzerinde duruluyor.

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Türk Silahlı Kuvvetlerine ait helikopterle Yunanistan’a kaçan bir grup darbecinin halen Türkiye’ye iade edilmediği değerlendirildiğinde, subayların kimliklerini Atina’ya göndermeye çalışması oldukça şüphe uyandırıyor.

Subaylar araştırılıyor

Yastığın içinden Yüzbaşı Murat Sözen, Üsteğmen Ekrem Özyeşil ve Üsteğmen Sedat Engin adına düzenlenen subay kartları ve ehliyetler çıktı.

Yastığın içine gizlenen subay kimlik ve ehliyetlerin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yasa dışı yollardan Yunanistan’a kaçan askerlere ait olabileceği ve subay kimliklerinin yurt dışına kaçan askerlerin siyasi sığınma talebinde bulunmaları için gerekli olduğu kaydediliyor.

Kaynak: Milliyet

Kategoriler