Anasayfa » Türk polisi Sırbistan’da FETÖ’cü avlayacak
Özel Haber

Türk polisi Sırbistan’da FETÖ’cü avlayacak

Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarına yurt dışında da rahat yok. Türk polisi Sırbistan’da devriye atarak FETÖ mensubu arayacak.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Fetullahçı Terör Örgütü’yle yapılan mücadele Türkiye sınırları dışında da devam ediyor. Maarif Vakfı vasıtasıyla FETÖ’nün yurt dışındaki okullarına el koyan Türkiye, MİT’in yurt dışındaki firari örgüt üyelerine yönelik operasyonlarıyla örgüt mensuplarının paniklemesine sebep olmuştu.

7 Ekim 2019 tarihinde Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Sırbistan Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Nebojsa Stefanovic arasında imzalanan anlaşma, FETÖ ile mücadelede en önemli diplomatik başarılardan biri olacak. Emniyet güçlerimiz, Sırbistan’da Sırp polisi ile ortak devriye atarak, FETÖ mensuplarının Sırbistan üzerinden Avrupa’ya kaçmasını engelleyecek.

Makedonya üzerinden kaçmalarına engel olunacak 

15 Temmuz ihaneti sonrası Meriç Nehri üzerinden kaçakçılar aracılığıyla Yunanistan’a kaçan FETÖ mensupları Yunanistan Makedonya hattını kendilerine geçici üs olarak kullandılar. Almanya, Fransa ve diğer Avrupa ülkelerine kaçan FETÖ mensupları sahte kimlikler ve pasaportlarla rahatça yolculuk yapıyordu. Türkiye’nin diplomatik hamlesiyle artık Makedonya’da sıkışmak zorunda kalacaklar.

Kategoriler