Anasayfa » Güney Asya imamı Hüseyin Kara sesini çıkaran örgüt üyelerini eleştirdi: Ailede mahrem olur
Özel Haber

Güney Asya imamı Hüseyin Kara sesini çıkaran örgüt üyelerini eleştirdi: Ailede mahrem olur

Fetullahçı Terör Örgütü’nün dünya genelindeki en önemli yöneticilerinden biri olan firari Hüseyin Kara, örgüt medyasına yaptığı açıklamalarda terör örgütüne bağlılığını ve bu uğurda gerekirse ailesini bile harcayabileceğini gösterdi.

Yaptığı uzun açıklamada hakkındaki iddianameleri anlatırken, çok sayıda akrabasını ve yeğenini örgüte kazandırdığını bilerek ağzından kaçıran Hüseyin Kara, bir anlamda ailesinden intikam aldı. Hüseyin Kara’nın iki erkek kardeşi de Türkiye’de ilahiyat profesörü.

1977 yılında FETÖ ile tanışan Hüseyin Kara terör örgütünde en hızlı yükselen isimlerden biri olarak biliniyor. Geçtiğimiz yıl terör örgütü içinde baş gösteren eleştiri dalgasına karşı açıklama yapan Hüseyin Kara, örgütteki yöneticilerin yurt dışına kaçmasının eleştirilmemesi gerektiğini açıklamıştı.

Örgüt mensubu “gazetecilere” yönelik “Biz o arkadaşlarımıza gazeteci demiyoruz ki, hasbelkader demişiz ki sen televizyona geç, sen gazetecilik yap”  açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Hüseyin Kara, FETÖ’nün yurt dışında yayın yapan kuruluşuna verdiği uzun röportajda FETÖ elebaşıyla 1977 yılında tanıştığını, o tarihten itibaren öğretmenlik mesleğiyle birlikte örgütteki görevlerini eksiksiz yerine getirdiğini açıkladı.

Ailesiyle bağını sürdürdüğünü ısrarla ağzından kaçıran Hüseyin Kara, konu FETÖ’deki örgüt içi tartışmalara gelince, FETÖ’yü bir aileye benzetti ve “ailede bazı şeylerin mahrem olarak kalması” gerektiğini açıkladı.

Etiketler

Kategoriler