Kumpaslar

MİT Tırlarının Durdurulması

MİT'e ait yardım tırları, terör örgütlerine silah sevkiyatı yapıldığı iftirasıyla 19 Ocak 2014 tarihinde Adana'nın Ceyhan ilçesinde FETÖ operasyonuyla durduruldu. MİT tırlarının durdurulmasıyla eş zamanlı olarak FETÖ, Türkiye’nin terör örgütlerine destek olduğu yönünde kara propaganda çalışmalarına başladı.

MİT’e ait yardım tırları, terör örgütlerine silah sevkiyatı yapıldığı iftirasıyla 19 Ocak 2014 tarihinde Adana’nın Ceyhan ilçesinde FETÖ operasyonuyla durduruldu. Bu gelişmeyi çok kısa süre içinde muhabir Fatih Yağmur ilk kez Radikal gazetesinde haber yaptı. Hemen ardından, asılsız haber Today’s Zaman ve Hürriyet tarafından uluslararası medya organlarına servis edildi. Fatih Yağmur, FETÖ’nün gerçekleştirdiği 17 Aralık darbe girişiminde de dönemin İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Kaan Güler’in evinden haber yapan ilk muhabir olmuştu. Fatih Yağmur, Radikal gazetesinde FETÖ’nün tetikçisi olarak biliniyor. MİT tırlarının durdurulmasıyla eş zamanlı olarak FETÖ, Türkiye’nin terör örgütlerine destek olduğu yönünde kara propaganda çalışmalarına başladı. Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı haksız şekilde yargılatmak amacıyla Türkiye’yi itibarsızlaştırmayı göze alan FETÖ’nün ihanetini, tırları durduran FETÖ’cü Albay Çokay’ın avukatı şöyle itiraf etti: “Kim suç işlemiş? TIR olayı, Lahey’e gidecek. Türkiye’nin terör örgütlerine silah sağlama suçundan uluslararası mahkemelerde yargılanacağını haykırıyorum.” MİT’e ait yardım tırlarının durdurulmasında görev alan FETÖ’cü savcılar Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Yaşar Kavalcıklıoğlu, HSYK 2. Dairesince ‘devlet kurmlarını terörle ilişkilendirdikleri’ gerekçesiyle ihraç edildi.

page_star-basyazarinin-mit-tirlari-yorumu-milli-mucadeleye-silah-kacirilirken-bunlar-ne-yapardi-acaba_924922529

MİT’in Tırlarını Durdurdular

Adana’da içerisinde silah ve mühimmat taşıdığı ihbar edilen 3 TIR jandarma tarafından durduruldu. Jandarma ekiplerinin, Adana-Gaziantep otoyolu Sirkeli gişelerinde durdurduğu 3 TIR’da yaptığı arama ve ön inceleme tamamlandı. Arama ardından açıklama yapılmamasına rağmen Radikal gazetesi “3 TIR’dan ikisinin Suriye’ye silah ve mühimmat taşıdığı iddia ediliyor” şeklinde bir haber yaptı.

e8044454-9e62-43ee-b5dc-b5e18fe9f5ef

Gülen’den İki İhanet Talimatı; Erdoğan’ı İzleyin TIR’ları Durdurun

FETÖ’nün sözde Selam Tevhit soruşturması mercek altına alınınca kumpas üstüne kumpas çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı adım adım izleyen ve dış politikayı ilgilendiren toplantıları takibe alan çete, elebaşı Gülen’in talimatıyla MİT’in yardım TIR’larını durdurdu.

168640

Savcı ve Jandarmadan 20 Dakikalık Gizli Görüşme

Adana’da MİT’e ait TIR’lara yönelik ihbardan 1 saat önce Yüzbaşı, Savcı Takçı’yı evinde ziyaret etti. Ardından profesyonel istihbaratçı jandarmaya ihbar yapıp, tek tek not aldırdı. Sonra da operasyon yapıldı.. Savcı’nın evinde 20 dakika kalan Yüzbaşı, ayrıldıktan sonra TIR’a ilişkin ihbar geldi.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-04-06 18:26:39Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

FETÖ’cü Savcı MİT Tırlarını Elleriyle Aradı

Adana’da Türkmenlere yardım götüren TIR’ları hukuksuzca durduran FETÖ’cü Savcı Aziz Takçı’nın aramayı bizzat yaptığı, silah beklentisi ile açtığı kutulardan ilaç çıktığı ve MİT personeline bilerek eziyet ettirdiği kare kare tespit edildi.

resized_08bdd-f1d01

FETÖ’nün Radikal’deki Tetikçi Muhabiri

Radikal muhabiri Fatih Yağmur’un, “tırın İHH’ya ait olduğunu ve içinde silah olduğunu” iddia ettiği asılsız haberi, Today’s Zaman ve Hürriyet tarafından acilen dünyaya servis edildi. Aslen Adanalı olan Yağmur Marmara İletişim Mezunu. Yağmur, FETÖ’nün yaptığı operasyonların ilk haberini yapan kişi olarak dikkat çekiyor. 17 Aralık darbe operasyonunda İçişleri Bakanı Güler’in oğlu Kaan Güler’in evinden ilk haberi yapan kişinin de Fatih Yağmur olması dikkatlerden kaçmamıştı. Yağmur’un 7 Şubat operasyonu savcısı ile irtibatlı olduğu, FETÖ tarafından dava dosyalarının ilk sızdırıldığı muhabir olarak biliniyor. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından terör örgütü FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Fatih Yağmur’un yurtdışına kaçtığı tahmin ediliyor.

fatih2

Komiser Özcan Karanfil ile Savcı Özcan Şişman Akraba Çıktı

İzmir’deki askeri casusluk davasında girdiği bir evin mutfağındaki dolabın üzerine elini uzatır uzatmaz ‘Aa bak delil buldum’ diyerek delilleri bulan ve önceki gün ‘kumpas’ soruşturmasında tutuklanan Komiser Özcan Karanfil’in, MİT TIR’ları soruşturmasında tutuklanan Savcı Özcan Şişman’ın kayınbiraderi olduğu ortaya çıktı.

55ea1632f018fbb8f86a709e

HSYK 5 Savcıyı İhraç Etti

MİT tırlarının durdurulması ve aranmasında görev alan cumhuriyet savcıları Süleyman Bağrıyanık, Ahmet Karaca, Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Yaşar Kavalcıklıoğlu, HSYK 2. Dairesince meslekten ihraç edildi. Haklarındaki soruşturma tamamlanan savcıların durumunu görüşen Daire, “mesleğin şeref ve onurunu ve memuriyet nüfuz ve itibarını bozacak nitelikte” eylemlerde bulundukları gerekçesiyle Bağrıyanık, Karaca, Takçı, Şişman ve Kavalcıklıoğlu’nun meslekten ihraç edilmelerine karar verdi.

mit-tırları-savcıları-1

Kaynaklar:

MemurlarNet – Yine MİT’in Tırlarını İhbar Etmişler

Sabah – Erdoğan’ı İzleyin TIR’ları Durdurun

Haber7 – Savcı ve Jandarmadan 20 Dakikalık Gizli Görüşme

Yenişafak – FETÖ’cü Savcı MİT TIR’larını Elleriyle Aradı

MedyaGündem – Radikal’deki Tetikçiyi İyi Tanıyalım

Hürriyet- Komiser Özcan Karanfil ile Savcı Özcan Şişman Akraba Çıktı

Habertürk – HSYK 5 Savcıyı İhraç Etti

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Takip edin