Anasayfa » HDP’li Gergerlioğlu FETÖ bağlantısını gizlemiyor
FETÖ'de Bugün Özel Haber

HDP’li Gergerlioğlu FETÖ bağlantısını gizlemiyor

Gergerlioğlu FETÖ ile hasret giderdi

Gergerlioğlu FETÖ tetikçileriyle aynı etkinlikte

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu FETÖ tetikçileri ile hasret giderdi. Milletvekili seçildiği 24 Haziran seçimlerinde HDP’den Milletvekili seçilen Gergerlioğlu FETÖ yalanlarını Meclis kürsüsünden ve sosyal medya hesabından yayıyordu. Fetullahçı Terör Örgütü ve PKK arasındaki ittifakın bir meyvesi olarak HDP’den milletvekili seçilen Ömer Faruk Gergerlioğlu, FETÖ üyelerinin ilanlarını sosyal medya hesabından paylaşıyor.  ABD’deki örgüt tetikçileri ile ortak etkinlikte buluşan HDP’li Gergerlioğlu en son Uşak Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltına alınan FETÖ şüphelisi kadınların çıplak arandığını iddia etmişti. Gergerlioğlu, FETÖ tetikçisi Enes Kanter, terör örgütünden aylık 5 bin 100 dolar gayrî resmi maaş aldığı ortaya çıkan Abdulhamit Bilici gibi tetikçilerle aynı programa çıktı. Gergerlioğlu FETÖ üyesi doktorların koronavirüs bahanesiyle kamuya geri dönmesi için aylarca uğraşmıştı.

Ahmet Nesin ve Gergerlioğlu FETÖ solcuları

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun katıldığı FETÖ etkinliğinin yöneticisi ise Ahmet Nesin oldu. 15 Temmuz darbe girişinden önce PKK destekçisi olan Ahmet Nesin, daha sona FETÖ tezlerinin sözcülüğünü üstlendi. TBMM’nin bombalanmadığı gibi yalanları ustalıkla söyleyen Nesin, HDP’den milletvekili aday adayı oldu ancak aday gösterilmedi.  Hrant Dink cinayetinden aranan firari Adem Yavuz Arslan, Türkiye’nin askeri sırlarını Yunanistan’a satan firari Halis Tunç gibi firari teröristlerle aynı programa çıkıyor. Gergerlioğlu FETÖ konusunda kendisi gibi ateşli olan Ahmet Nesin ile FETÖ’nün solcuları olarak tanınıyor.

TKP’li Orhan Aydın FETÖ yöneticisiyle

Ahmet Nesin ve Ömer Faruk Gergerlioğlu FETÖ ile bağı olan “solculardan” sadece ikisi. Terör örgütü “renklendirme” yöntemiyle Türkiye’deki sol hareketlere sızmış durumda. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında da kara propaganda faaliyetlerine destek veren çok sayıda isim vermişti. TKP’li olarak bilinen “sanatçı” Orhan Aydın 17 Aralık tarihinde FETÖ’nün ABD’deki yöneticilerinden Ali Yurtsever ile aynı programa çıktı. ABD vatandaşı olan terörist Ali Yurtsever ile birbirlerine iltifatlar yağdıran Orhan Aydın, Türkiye’de bir soru üzerine “sanatçı girişimi” kurarak hükümet ile mücadele ettiklerini söyledi. Orhan Aydın, FETÖ üyelerinin cezaevinde olmasını Hitler dönemi Yahudilerin toplama kampına alınmasına benzeterek küstah bir açıklama yaptı.

Gergerlioğlu FETÖ
TKP’li Orhan Aydın da Gergeroğlu gibi FETÖ etkinliğinde

FETÖ’nün ilk kurulan yurtlarında eğitim alan Ali Yurtsever, terör örgütünün ilk kurucularından biri olan Zeki Sakman’ın damadı. Örgüt adına ABD’ye giden ilk teröristlerden biri olan Ali Yurtsever, uzun dönem Rumi Forum’un başkanlığını yaptı.

Kategoriler