Anasayfa » Ankara Tabip Odası FETÖ’yü koruyor mu?
FETÖ'de Bugün

Ankara Tabip Odası FETÖ’yü koruyor mu?

Ankara Tabip Odası FETÖ iddiasını araştırmadı

Ankara Tabip Odası FETÖ bağlantılı olduğu iddia edilen üyesini korumaya aldı.  MİT Orta Asya sorumlusu iken FETÖ kumpası ile tutuklanan Kaşif Kozinoğlu, cezaevinde şüpheli bir biçimde hayatını kaybetmişti. Kaşif Kozinoğlu cezaevinde hayatını kaybettikten sonra Adli Tıp’ta otopsisi yapılmış ve bir dış etken olmadan hayatını kaybettiği raporu verilmişti. O raporu hazırlayan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Sermet Koç, kendisine bu durumu hatırlatan Erkin Göçmen’i Ankara Tabip Odası’na şikâyet etti. Ankara Tabip Odası, Sermet Koç hakkındaki iddiaları araştırmadan Erkin Göçmen hakkında soruşturma başlattı. Aynı zamanda serbest avukatlık da yapan Erkin Göçmen, Sermet Koç’un hakkındaki iddiaları reddetmediğini açıklayarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Kaşif Kozinoğlu dosyası açılacak mı?

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) CIA bağlantısını ilk ortaya koyan isimlerden biri olan Kaşif Kozinoğlu hakkında FETÖ savcıları kumpas hazırlamıştı. 2011 yılında hakkında soruşturma açılan Kaşif Kozinoğlu FETÖ tetikçisi Zekeriya Öz tarafından sorgulanmış ve tutuklanmıştı. Kozinoğlu ilk duruşmasına çıkmadan cezaevinde şüpheli bir biçimde hayatını kaybetmişti. Kozinoğlu’nun hayatını kaybetmesiyle ilgili dosyaya FETÖ üyesi Ali İşgören bakmış ve kısa sürede üstünü kapatmıştı. Kaşif Kozinoğlu’na kumpas kurulması için Enver Altaylı’nın FETÖ elebaşına mektup yazdığı ortaya çıkmıştı. Kozinoğlu cezaevine atılmak için Ergenekon kumpasına dahil edilmişti.

Türk Tabipleri Birliği Başkanlığına 2 Ekim’de Şebnem Korur Financı getirilmişti. Terör örgütü PKK ile olan bağını gizleme ihtiyacı bile duymayan Financı, FETÖ’nün Belçika’da kurduğu sözde mahkemede bilirkişi olmuştu. Türkiye’yi FETÖ’cülere karşı soykırım uygulamakla suçlayacak mahkemede gönüllü bilirkişilik yapan Financı’nın TTB Başkanı seçilmesi kamuoyunda tepkiye sebep olmuştu.

Ankara Tabip Odası

Ankara Tabip Odası kararı kafaları karıştırdı

Ankara Tabip Odası’nın FETÖ bağlantısı hatırlatılan üyesini korumaya alması, terör örgütünün sağlık alanındaki yapılanmasını tekrar gündeme getirdi. FETÖ, özellikle TSK ve Emniyet teşkilatında kadrolaşmak için doktor üyelerini kullanmıştı. Sahte sağlık raporlarıyla sapasağlam vatansever devlet görevlileri meslekten uzaklaştırılmıştı. Bununla da yetinmeyen FETÖ üyesi doktorlar, örgüt üyelerine hastalıkları olsa dahi sağlam rapor vererek devlet kadrolarına sızmalarını sağlamıştı. Özellikle GATA’da yoğunlaşan bu usulsüzlükler nedeniyle yüzlerce vatansever subay Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ayrılmak zorunda kalmıştı.

Kaynak: Aydınlık 

Kategoriler