Anasayfa » Sudan Paundu FETÖ’nün yeni kimliği mi?
FETÖ'de Bugün

Sudan Paundu FETÖ’nün yeni kimliği mi?

Sudan Paundu FETÖ’de 1 doların yerini mi aldı?

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında ihraç edilen 1. Sınıf Emniyet Müdürü Naci Özmen, Ümraniye’de saklandığı “gaybubet” evinde yakalandı. Hakkında yakalama kararı bulunan Naci Özmen 18 Aralık’ta Ümraniye Madenler’de saklandığı evde yapılanma operasyon ile ele geçirildi. Emniyet birimlerinin detaylı çalışması ile yakalanan Naci Özmen’in evinde, 1 sahte kimlik, 2 sahte sürücü belgesi, 7 örgütsel kitap, 3 tablet ve dizüstü bilgisayar, 2 cep telefonu, 5 flash bellek ve hafıza kartı ele geçirildi. Bu operasyonda ele geçirilen bir delil oldukça dikkat çekiciydi: 1 Sudan Paundu yakalandı. 15 Temmuz darbe girişiminde yakalanan FETÖ’cü hainlerde 1 dolar ele geçirilmişti. İlk kez bir FETÖ operasyonunda Sudan Paundu ele geçirildi.

FETÖ elebaşına şiir yazdığı da ortaya çıkan Naci Özmen’in aktif “ByLock” kullanıcısı olduğu ortaya çıktı. FETÖ elebaşı ByLock ve 1 doların delil kabul edilmesini eleştirmiş o tarihten sonra FETÖ tutukluları ifadelerinin “işkence altında alındığını” iddia etmişti. 1 dolar, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında FETÖ’cü hainler tarafından kimlik olarak kullanılmıştı. FETÖ firarisi Naci Özmen’in saklandığı gaybubet  evinde Sudan Paundu’nun yakalanması terör örgütünün yöntem değiştirdiğini gösteriyor. Cezaevine gönderilen Naci Özmen’in saklandığı gaybubet evinde ayrıca sahte kimlik ele geçirildi.

Gaybubet evinde saklanıp Yunanistan’a kaçıyorlar

17 Aralık darbe girişimi sonrası FETÖ’nün Türkiye’nin neredeyse her ilçesinde açtığı “gaybubet” evleri ile terör örgütü üyelerinin saklanma evine dönüşmüştü. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yurt dışına kaçmadan önce örgüt üyelerinin saklandığı “gaybubet” evleri  emniyet ve MİT’in detaylı çalışması ile deşifre edildi.

Sudan Paundu
Tutuklanan FETÖ firarisi Naci Özmen’de sudan paundu yakalandı

Sudan Paundu kadar değersiz FETÖ’cü şiir yazmış

18 Aralık’ta gerçekleşen operasyonda yakalanan ve cezaevine konulan firari FETÖ’cü Naci Özmen’in örgüt elebaşına “cancağızım” diye hitap ettiği bir şiir yazdığı ortaya çıktı. Tutuklanan Özmen’in şiirinde FETÖ elebaşının emniyet yapılanması içerisine özel yetiştirdiği “altın nesil”den bahsettiği tespit edildi.

Bu yıl FETÖ operasyonlarında emniyet yapılanması içerisinde altın nesil olarak bilinen çok sayıda firari yakalandı. Bunlardan en dikkat çeken isimler Cemil Ceylan, Hüsrev Salmaner ve örgüt elebaşının gözdesi Yüksel Sezer oldu.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler