Anasayfa » FETÖ’nün senatörü Halkbank kumpası için devrede
Özel Haber

FETÖ’nün senatörü Halkbank kumpası için devrede

Ron Wyden.

Barış Pınarı Harekatı’nın ardından yeniden devreye sokulan Halkbank kumpasını köpürtme görevi FETÖ destekçisi senatörlerden Ron Wyden’a düştü. Wyden, ABD Hazine Bakanı Mnuchin’a yönelik sorgu niteliğindeki mektubunda FETÖ iftiralarına yer vererek, kumpasa destek çıktı.

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine düzenlediği Barış Pınarı Harekatı’yla sahada, ABD Başkanı Mike Pence ve beraberindeki heyetle yapılan görüşmeler neticesinde imzalanan mutabakatla masada kazanınca derin ABD, hukuk dışı bir hamle yaptı. Tamamı FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişiminden elde edilen verilenle açılan Halkbank kumpası alel acele yeniden gündeme taşındı. Kumpasın tetikçiliğini Trump’ın dönemin Dışişleri Bakanı Tillerson’a Halkbank kumpasının düşürülmesi için talimat verdiği yönündeki operasyonel habere imza atan Siyonist sermayeli Bloombeg yaptı. FETÖ destekçisi senatörlerde kumpastan Türkiye aleyhine sonuç çıkması için harekete geçti.

Kelime kelime FETÖ argümanı

FETÖ tarafından fonlanan Oregon Senatörü Ron Wyden, kumpasa dahil oldu. FETÖ destekçisi senatör Wyden, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’e skandal ifadelerin yer aldığı bir mektup yazdı. Wyden, Trump’ın Başsavcı William Barr ve Mnuchin’a, ABD’nin İran’a yaptırımlarını delmekle  suçlanan Halkbank’a karşı suçlamaları düşürmelerini emrettiğini söyleyen daha önceki bir Bloomberg raporuna atıfta bulundu. Wyden, Trump’ı Halkbank kumpasını baltalamakla suçladı. Wyden ayrıca rezil mektubunda FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişimindeki argümanlara da yer verdi.

Enes Kanter’in kankası

Halkbank kumpasına dahil olan Oregon Senatörü Ron Wyden, FETÖ elebaşı Gülen’in manevi oğlu Enes Kanter için Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya bir mektup yazmıştı. Mektubuna “Enes Kanter’in adına size yazıyorum” sözleriyle başlayan FETÖ destekçisi senatör Wyden, “Hükûmetinizden, yaklaşan NBA finallerinde Toronto Raptors’e karşı oynayacak Portland Trail Blazers’ın oyuncusu olan Kanter’in Kanada’ya güvenle gidip gelebilmesi için garanti istiyorum.” ifadelerini kullamıştı. Öte yandan Wyden, Enes Kanter ve FETÖ’cü Mevlüt Hilmi Çınar ile samimi pozlar vermişti.

Kaynak: Bloomberg

Kategoriler