Anasayfa » Ahmet Altan Külliye’ye nasıl saldıracaklarını anlatmış
Özel Haber

Ahmet Altan Külliye’ye nasıl saldıracaklarını anlatmış

FETÖ’nün kalemşoru Ahmet Altan’ın 14 Haziran 2016’daki Ezip Geçmek başlıklı yazısında kullandığı  “Sonunda da Erdoğan’ın sarayını yerle bir ederler. Geriye paramparça kanlı bir çöl kalır” ifadeleriyle 15 Temmuz’da FETÖ’cülerin Cumhurbaşkanı Külliyesi’ne nasıl saldıracağını tarif ettiği tespit edildi.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminden 1 gün önce FETÖ’nün Can Erzincan isimli yayın organında darbe tehditleri savuran Ahmet Altan’ın, darbenin sinyallerini Mayıs 2016’da vermeye başladığı belirlendi. Ahmet Altan, kamuoyunda Fuat Avni olarak bilinen FETÖ firarisi Said Sefa’ya ait Haberdar isimli sitede 10 Mayıs 2016’da kaleme aldığı “Mutlak korku” başlıklı yazısında kullandığı “Sanırım kötü bir piyesin son perdesini seyrediyoruz. Bedeli biraz ağır oluyor ama… Biteceğini bilmek gene de iyi” ifadesiyle darbe hazırlığını bildiğini açık açık gösterdi.

Sarayı yerle bir ederler

Ahmet Altan, 14 Haziran 2016 yine FETÖ’ye ait sitedeki “Ezip geçmek” başlık yazısında ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne yapılacak saldırıyı şöyle tarif etti: “Sarayının duvarları top mermileriyle çöktüğünde eli silahlı insanlar koridorlarda birbirlerini öldürdüğünde iç savaşın ne olduğunu anlar ama geç kalmış olur”, “Sonunda da Erdoğan’ın sarayını yerle bir ederler. Geriye paramparça kanlı bir çöl kalır”

 

29 kişi şehit oldu

Altan’ın top mermileri, kurşunlar ve yıkılmakla tehdit ettiği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında FETÖ’cü darbecilerin hedefi oldu. FETÖ’cüler Beştepe’ye bomba attı. FETÖ’cü darbeciler Ahmet Altan’ın saldırılacak dediği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 29 kişiyi bombalı saldırılarla şehit etti.

Kategoriler