Anasayfa » FETÖ’nün din mühendisliği projesi: Liberal cami
Özel Haber

FETÖ’nün din mühendisliği projesi: Liberal cami

Kadın ve erkekler yan yana saf tutuyor, kadınlar imamlık yapıyor, İslam dininin esasları hiçe sayılıyor. İslam’ı tahrif etmek için Almanya’da açılan “liberal cami” FETÖ projesi çıktı.

Liberal caminin arkasında bulunan “House of One” isimli proje Berlin Marien Kilisesi papazı Gregor Hohberg, İsrail vatandaşı haham Tovia Ben Chorin ve FETÖ imamı Kadir Sancı tarafından yürütülüyor.

Projenin yönetim kadrosunda iki FETÖ üyesi dikkat çekiyor:

  • Süleyman Bağ – Zaman Almanya’nın eski Genel Yayın Yönetmeni
  • Celal Fındık – Örgütün Almanya’daki üniversite sorumlusu

Öte yandan örgütün önde gelen isimleri yayımladıkları videolarda din mühendisliği projesine desteklerini açıklıyor. Bu isimlerin başında Abdullah Aymaz geliyor. Örgütün iki numaralı ismi olduğu bilinen Aymaz, “Bu “House of One” da bunun bir simgesi olacak bütün dünyada. İnsanlarımızın da buna destek vermesi lazım. Destek olalım, bu tahakkuk etsin.” ifadelerini kullanıyor.

Kiliseden bozma sözde caminin kadın imamı Seyran Ateş de FETÖ elebaşına hayranlığıyla tanınıyor. Ateş, “Fetullah Gülen’in fikrini canlandıran insanların yüzlerini görmeye ihtiyacı var dünyanın ve Almanya’nın.” sözleriyle dikkat çekiyor.

İslam’ı tahrif etme teşebbüsü

Örgütün esas hedefinin İslam’ı tahrif etmek olduğu anlaşılıyor. Tüm çabalara rağmen FETÖ’nün sapkınlık girişimleri Müslümanlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Kategoriler