Anasayfa » FETÖ’nün büyücüsü deşifre oldu
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün büyücüsü deşifre oldu

fetonun-buyucusu-alinti-alintilar-
Fetullah Gülen

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında yakayı ele veren Mehmet B.’nin, örgütün “büyücüsü” olduğu ortaya çıktı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Mehmet B.’nin, örgüt yöneticilerine manevi rahatsızlıkları için muska, nazar ve çeşitli dualar yazarak seanslar düzenlediği belirtildi. Örgüte yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında ifadeleri alınan şüpheliler, ByLock üzerinden yaptıkları konuşmalarda örgüt mensuplarının manevi destek için büyücüye gittiklerini, büyücünün örgüt üyelerine muska ve çeşitli dualar yazdığını anlattı. ByLock konuşmalarında adı geçen Mehmet B.’nin adı Kaynak Holding’de ele geçirilen dua listesinde de bulunmuştu. Bu listelerde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu toplam 944 kişinin ismi geçiyordu. Mehmet B.’nin 10 yıla kadar hapsi isteniyor.

FETÖ’nün büyücüsü üst düzey isimlerle irtibatlı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Mehmet B.’nin örgütün tepe yöneticileriyle irtibatlı olduğu ortaya çıktı. Bu isimler arasında; 17-25 Aralık’ın planlayıcısı olarak bilinen FETÖ imamı Necdet İçel, örgüt yöneticisi Halit Esendir, FETÖ tutuklusu Süleyman Ünsal ve FETÖ elebaşının özel sekreteri Cevdet Türkyolu yer alıyor. Mehmet B.’nin, ByLock üzerinden bu kişilerle irtibat kurduğu saptandı. ByLock incelemesinde, Halit Esendir, Süleyman Ünsal ve Cevdet Türkyolu’nun Mehmet B. ile koordineli çalıştığı, örgütün güçlenmesi için dualar istedikleri belirtildi. Ayrıca, örgüt yöneticilerinin Mehmet B. aracılığıyla büyü yaptırdıkları da iddialar arasında yer aldı. Hakkında tanık ifadeleri bulunan Mehmet B.’nin, örgütün amaçları doğrultusunda hareket ettiği saptandı.

fetonun-buyucusu-alinti-alintilar-

Halit Esendir

Hakkında itirafçı beyanları bulunuyor

FETÖ soruşturmaları kapsamında ifade veren şüpheli Polat Ö., psikolojik rahatsızlıklar yaşadığı için diğer örgüt üyeleri tarafından Mehmet B.’ye yönlendirildiğini anlattı. Polat Ö., FETÖ’nün büyücüsü Mehmet B.’nin kendisine muska yazıp dua ettiğini anlattı. ByLock üzerinde yapılan incelemeler sonucu, örgüt üyelerinin kendi aralarında konuşurken Mehmet B. hakkında “Güvenilir mi?” şeklinde sorular sorduğu, bu sorulara ise “Evet, bizden.” şeklinde cevaplar verildiği belirtildi.
Tüm delilleri inceleyen savcılık, Mehmet B. hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan iddianame düzenledi. İddianamede, Mehmet B.’nin ByLock kullanıcısı olduğu, örgütün finansman şirketlerinde SGK kaydı bulunduğu ve örgüt mensuplarıyla ankesörlü telefon üzerinden görüşmeler yaptığı anlatıldı. Mehmet B.’nin örgüt üyelerinin manevi rahatsızlıkları için ulaştıkları bir isim olduğu, dua listesinde adının geçmesi ile bu durumun kesinleştiği belirtildi. Hakkında 10 yıla kadar hapsi istenen Mehmet B., Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

Önder Aytaç’ın “Halk ekmeğe büyü yapılıyor” iddiası

FETÖ’nün büyücüsünün deşifre olması, firari FETÖ’cü Önder Aytaç’ın “Halk ekmeğe büyü yapılıyor” şeklindeki iddiasını akıllara getirdi. Aytaç, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda AK Parti’nin ekmeklere büyü yaptığını, böylece insanları etkisi altına aldığını iddia ederek komik duruma düşmüştü. Aytaç, bir belediyenin halk ekmek firmasında çalışan arkadaşının, kendisine buralarda yapılan ekmeklere büyü yapıldığını söylediğini ileri sürmüştü. “Sanırım bu insanlar her gün ekmeklere acem-i büyü vb melanetler yapıyorlar.” diyen Aytaç, belediyelerin insanları etki altına almak için böyle bir yönteme başvurduğunu iddia etmişti. Devamında ise “Bu yüzden aldığımız ekmek ve süt gibi ürünleri güvendiğimiz yerlerden almalıyız” sözlerini kullanmıştı.

fetonun-buyucusu-alinti-alintilar-

 

 

KAYNAK: SABAH

Kategoriler