Anasayfa » FETÖ’deki kavga operasyonları hızlandırdı
FETÖ'de Bugün Özel Haber

FETÖ’deki kavga operasyonları hızlandırdı

mustafa özcan'ın damadı yakalandı
Mustafa Özcan Fetullahçı Terör Örgütü'nün en tehlikeli yöneticilerinden biri olarak biliniyor

FETÖ’nün “gaybubet” evleri çözüldü

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) içerisine özellikle bu yıl açığa çıkan ayrışmalar emniyet birimlerinin yeni operasyonlar yapmasını sağladı. Gizliliğe büyük önem veren terör örgütünün yurt dışına saklanmak için kurduğu “gaybubet” evlerini ihbarlarla ortaya çıkan güvenlik güçlerimiz ardı ardına operasyonlar düzenliyor. Dün İzmir merkezli operasyonda yurt dışına kaçmaya çalışan 66 örgüt mensubu yakalanmıştı. Yakalananlar arasında terör örgütünün sözde “Baş Yüceler Şurası” üyesi ve eski Türkiye İmamı Mustafa Özcan’ın damadı Muhammet Bozkurt ve örgütün üst düzey yöneticileri FETÖ’den içeri alınanlar arasında yer almıştı. Bugün de İstanbul’da 35 farklı adreste gerçekleştirilen operasyonlarda 32 FETÖ şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi. Operasyonlarda çok sayıda FETÖ üyesi yakalanırken, şüpheliler sorgulanmak için Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Şüphelilerden bir tanesin polisler gelmeden cep telefonunu aşağı attı.

Mustafa Özcan FETÖ’nün en zengini

FETÖ üyeleri arasında başlayan liderlik çatışması, yurt dışına kaçan teröristlerin birbirlerini dolandırmaları ile açığa çıkmıştı. Örgütün Atlanta’da Türkiye’den kaçan iş adamlarını milyonlarca dolar dolandırdığı, bunu örgüt yöneticileri Mustafa Özcan, Naci Tosun, İsmail Büyükçelebi’nin bildiği halde engellemediği FETÖ üyelerini sosyal medya paylaşımlarıyla ortaya çıkmıştı. Atlanta’daki dolandırıcılık işinin arkasında FETÖ’nün eski Türkiye İmamı Mustafa Özcan’ın ve adamlarının olduğu açığa çıkmıştı.

FETÖ içerisinde bir başka dolandırıcılık hadisesi de İngiltere’de yaşanmış, Mustafa Özcan’ın adamı olan Bank Asya eski Genel Müdürü Ahmet Beyaz’ın 10 milyon sterlinlik bir dolandırıcılığa imza atmıştı. FETÖ tetikçisi firari Önder Aytaç tarafından açığa çıkartılan bu olay örgüt içinde unutturulmuştu.

Mustafa Özcan hâlâ sessiz

Terör örgütü içerisinde eleştirilerin hedefinde olan hatta FETÖ elebaşı kadar gücü olduğu iddia edilen firari terörist Mustafa Özcan ise ortaklıkta görünmüyor. 2017 yılında oğlu, 2019 yılında da kızı yakalanan Özcan’ın yüz milyonlarca dolarla ifade edilen bir serveti olduğu iddia ediliyor. Bank Asya’ya örgüt üyelerinin para yatırarak destek olma kararı da Mustafa Özcan ve FETÖ elebaşının telefon konuşması sonrası kararlaştırılmıştı. Örgüt üyelerinin yatırdığı paralar usulsüz kredi kullanımı ile yurt dışındaki örgüt üyelerine aktarılmış bu örgüt üyelerinin çoğunluğunun da Mustafa Özcan’ın adamları olduğu tespit edilmişti.

FETÖ üyeleri tarafından örgütün içine sızdırılan ajan olarak itham edilen Mustafa Özcan en son FETÖ elebaşı ile Pensilvanya’da görüşürken görülmüş daha sonra ortadan kaybolmuştu.

Kategoriler