Anasayfa » FETÖ YPG’nin sözcülüğüne soyundu
Özel Haber

FETÖ YPG’nin sözcülüğüne soyundu

Türkiye, Fırat’ın Doğusu’nu işgal eden PKK/PYD/YPG’li teröristlere yönelik operasyon için geri sayıma geçerken FETÖ, PKK lehine mesajlar vermeye başladı. FETÖ firarisi Efe Çaman, PKK’nın Türkiye’ye tehdit oluşturmadığını söyleyerek ihanette sınır tanımadı.

FETÖ-PKK ortaklığı kirli yüzünü Fırat’ın Doğusu’na operasyon konusunda da gösterdi. Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden terörün ana üssü olan Fırat Doğusu’na yönelik kararlığını ABD’de bile kabullenirken, işgalci terör örgütü FETÖ, PKK terör örgütünü aklamanın derdine düştü. FETÖ firarisi Mehmet Efe Çaman, örgütün haber sitesinde kaleme aldığı yazsısında TSK’nın operasyonun büyük bir hata olacağini belirterek örgütün savunuculuğunu yapan FETÖ firarisi, şu alçak ifadelerle örgütün avukatlığına soyundu:

YPG tehdit değilmiş

“Bu bölgeden Türkiye’ye yönelik hiçbir askeri tehdit yok! Yapılan bir saldırı mevcut değil. Dahası, şu an ABD ve Türk unsurları Washington’la yapılan anlaşma neticesinde bölgede devriye geziyorlar. Yani Kürtler sınırın 30 km kadar güneyine çekildiler.” Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da PKK/YPG’nin Türkiye’ye saldırmayacağını iddia etmişti.

Etiketler

Kategoriler