Anasayfa » FETÖ hala ABD Hava Kuvvetleri’nin kalbinde
Özel Haber

FETÖ hala ABD Hava Kuvvetleri’nin kalbinde

15 Temmuz 2016’da Türkiye’ye darbe girişiminde bulunan FETÖ, CIA’in ardından ABD ordusu tarafından da fiilen korunmaya devam ediyor. Darbe girişiminden sonra Türkiye’nin suçluların iadesi anlaşması kapsamındaki taleplerini, FETÖ hakkındaki tır dolusu belgeleri işleme koymayan ABD, 15 Temmuz’dan kısa bir süre sonra askeri açıdan en stratejik bölgelerin başında gelen Nevada’da örgüte deyim yerindeyse üs verdi.

Anahtarı albay verdi

FETÖ, ABD Hava Kuvvetleri Harp Merkezine ev sahipliği yapan Nellis Hava Üssü’nde faaliyete başladı. “Coral Academy of Science Las Vegas” adıyla faaliyete geçen terör yuvasının açılışını üssün komutanı Albay William Norton, okulun müdürü FETÖ’cü Ercan Aydoğan’a törenle okulun anahtarını teslim etti. FETÖ’nün okul görünümlü terör yuvası 22 Ağustos 2016 tarihinden bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. FETÖ okulunun bizzat albay tarafından açılması FETÖ’nün kimler tarafından desteklendiğini de ortaya koydu.

En stratejik bölge

Öte yandan Nellis Hava Üssü, dünyanın en büyük muharebe eğitim misyonuna sahip. 64. Saldırı Filosu’nun da bulunduğu hava üssü, son olarak Rusya’nın Su-57 uçağının dış tasarımını aynen F-16C Fighting Falcon uçağına uygulanmasıyla gündeme gelmişti. Ayrıca söz konusu hava üssü Çin’in ilk ticari uydusu Jilin-1 tarafından da görüntülenmişti. Görüntülerde Nellis Hava Üssü’nün fotoğraflarında F-15, F-16 ve A-10 savaş uçaklarının üste olduğu görülmüştü.

Kategoriler