Anasayfa » FETÖ elebaşından emir geldi: Örgüt yöneticilerinin ahlaksızlıklarını açıklamayın
Özel Haber

FETÖ elebaşından emir geldi: Örgüt yöneticilerinin ahlaksızlıklarını açıklamayın

15 Temmuz ihaneti sonrası yurt dışına kaçan FETÖ mensuplarının örgüt içi kavgalarına elebaşı Gülen’den müdahale geldi. Bu hafta örgüt mensuplarına seslenmeyen örgüt elebaşı, haftalık konuşmalarını yayınlayan Herkül Nağme hesabından bir derleme konuşması yayınlayarak, örgüt mensuplarının ahlaksızlıklarının konuşulmamasını emretti.

Türkiye’de özel hayata yaptığı sayısız saldırı ile bilinen FETÖ konu kendi örgüt üyeleri olunca sessizliğe büründü. Deniz Baykal’a kasetten Askeri Casusluk davasına kadar, özel görüntüleri yalan ve kumpasla yayan FETÖ kendi üyelerinin yolsuzlukları söz konusu olunca “sessiz kalın” emri verdi.

Mümin duruşuymuş

FETÖ elebaşının bu hafta yayınlanan “derleme konuşmasında” şu sözlerle talimat verdi:   “Özellikle sosyal hayattaki itibar ve konumları yüksek olan insanların yapmış oldukları hata ve yanlışların sağda solda konuşulması, ortalığa saçılması onlar adına çok daha incitici olur. Zira ailelerinin, çevrelerinin ve toplumun, değişik zirveleri ihraz etmiş bu tür kişilere bakışı farklıdır. Onlar takdir edilmeye, alkışlanmaya alışmışlardır. Hep el üstünde tutulmuş ve saygı görmüşlerdir. İnsanlar nazarındaki konum ve durumlarını görmezden gelerek onları sıradanlığa mahkûm etmek yakışıksız düşer. Üzerimize lazım değilse onların aleyhinde cereyan eden hâdiselere hiç bulaşmamalı, eğer meselenin bizi ilgilendiren bir yönü varsa da yumuşaklıktan ayrılmamalı, can yakmamaya dikkat etmeliyiz. Mü’min ahlâkı bunu gerektirir.”

Örgüt üyeleri birbirine girdi

FETÖ’nün Nijerya’da bulunan yöneticilerinden Önder Aytaç, bir süredir sosyal medya aracılığı ile Avrupa ve ABD’deki örgüt elebaşılarının Türkiye’den Yunanistan’a kaçan örgüt üyeleri ile ilgilenmediğini, toplanan paraları iç ettiği yazıyordu. Pensilvanya’dan gelen örgüt talimatı sonrası çıldıran Önder Aytaç’ın yeni belgeleri açıklaması bekleniyor.

Kategoriler