Anasayfa » Enes Kanter Time gazetesinde yazı yayınladı
FETÖ'de Bugün

Enes Kanter Time gazetesinde yazı yayınladı

enes-kanter-kimdir-twitter
Enes Kanter

ABD’de çıkan Time dergisi bir skandala daha imza attı. Dergide, FETÖ elebaşının gayriresmi çocuğu Enes Kanter tarafından kaleme alınan bir yazı yayınladı. Time dergisi, daha önce de firari FETÖ’cü Kanter’in yazılarına yer vermişti. Kanter tarafından 27 Mayıs’ta yayınlanan yazının başlığı şu şekilde: “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Herkese Zorbalık Yaptığı Gibi NATO’ya Zorbalık Yapmasına İzin Vermeyin”. Başlıktan da anlaşılacağı üzere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, teröre destek veren İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine tepki göstermesi Kanter’i rahatsız etti. İsveç, FETÖ’ye ve PKK’ya verdiği açık destekle ve firari terör örgütü mensuplarına sahip çıkmasıyla anılıyor. Firari FETÖ’cü Kanter, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılmaya çalışırken Türkiye tarafından saldırgan muamele gördüğünü iddia etti. Kanter, NATO’nun taviz vermesi halinde Erdoğan’ın cesaretleneceği ve bunun sonuçlarının kötü olacağı konusunda da Batı’yı uyardı.

enes-kanter-kimdir-twitter

Enes Kanter NATO’ya ricacı oldu

Firari FETÖ’cü Enes Kanter, “NATO üyeliği, 30 üyenin tümünün oybirliğiyle “evet” oyu gerektirir. Erdoğan, işin içine bir taş koyarak milyonların uzun vadeli güvenliğini riske atıyor. Ancak NATO tavizler verirse, Erdoğan cesaretlendirildiği için gelecek yıllarda da hayatlar kaybedilecek.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki ülkenin NATO üyeliğine karşı “haydut bir tavırla” karşı çıktığı ifade eden Kanter, kendisinin de terörden arananlar listesinde olduğunu belirtti. Türkiye’nin iade listesinde yer alan teröristleri aklamaya çalışan Kanter, “Erdoğan’ın hedefleri arasında saygın yayıncılar, gazeteciler ve aktivistler yer alıyor.” dedi. Kanter, bu kişilerin Türkiye’ye teslim edilmelerinin uluslararası hukukun ihlal edilmesi olacağını ileri sürdü. Türkiye’ye iadeleri gerçekleştiği an ise işkenceye maruz kalacaklarını söyledi. Kanter, Time dergisinde yayınladığı yazısında Erdoğan’ı zorbalıkla suçladı. Türkiye’nin NATO’ya ihtiyacı olduğunu iddia eden Kanter, “ABD ve diğer 29 üyenin bu zorbalığa karşı sağlam durması gerekiyor.” dedi.

İsveç terörün kuluçka merkezi

Türkiye’de kırmızı listeyle aranan FETÖ’cülere sahip çıkan İsveç, bugüne kadar sayısız örgüt mensubunu oturum izni verdi. Bu isimlerden en bilineni olan Abdullah Bozkurt, firar ettiği İsveç’te Türkiye’yi karalamaya yönelik medyada algı yaratıyor. Bozkurt, “Stockholm Center for Freedom” isimli FETÖ’cü oluşumun da başında bulunuyor. İsveç’in sahip çıktığı bir diğer FETÖ’cü isim ise, örgütün mahrem sorumlusu Bahattin Bican. Bican, örgüt tarafından darbe girişimi sırasında Gölcük Donanma Komutanlığı’nda sözde imam olarak görevlendirilmişti. İsveç’e kaçan Bican, 13 Nisan 2020’de öldü. İsveç, 2015 yılında 253, 2016’da 738, 2017’de ise 872 örgüt mensubuna çalışma ve oturum izni verdi.

enes-kanter-kimdir-twitter

İsveç, FETÖ’nün yanı sıra PKK’ya da destek oluyor. Defalarca YPG ile masaya oturan İsveç’in Dışişleri Bakanı Ann Linde, PKK’nın sözde Suriye Demokratik Konseyi’nin başkanı İlham Ahmed’le sık sık bir araya geliyor. 20 Nisan 2021’de İsveç Savunma Bakanı Peter Hultqvist, “Mazlum Kobani” kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile çevrimiçi görüşme yaparak, PYD/YPG ile iş birliğine hazır olduklarını söyledi. Teröre finansman sağlayan İsveç, bugüne kadar YPG’ye 210 milyon dolarlık destek aktardı. Ayrıca, 2023 yılında örgüte 376 milyon dolarlık destek verilmesi kararlaştırıldı.

 

 

Etiketler

Kategoriler