Anasayfa » Amerikalı yönetmenden FETÖ isyanı
Özel Haber

Amerikalı yönetmenden FETÖ isyanı

Amerikalı yönetmen Mark Hall, FETÖ’nün Amerika’da 67. okulunu açmasına tepki gösterdi. Yönetmen Hall, okulun açıldığı Teksas’ın valisi Greg Abbott’a Amerikan halkının vergilerinin neden FETÖ’ye verildiğini sordu.

Türkiye’nin 90 dosyalık mahkeme kararını iletmesine rağmen FETÖ elebaşı Gülen’i iade etmeyen, herhangi bir hukuki yaptırımda bulunmayan Amerika’nın örgüte desteği sürüyor. FETÖ, geçtiğimiz Eylül ayında ABD genelindeki 67. okul görünümlü terör yuvasını da açtı. Amerikan devletinden yüz milyonlarca dolar destek alan FETÖ’nün bir okul daha açması Amerikalı yönetmen Mark Hall’ın tepkisine neden oldu.

Vergilerimiz neden FETÖ’ye gidiyor?

Hall, Amerikan halkının vergilerinin bir terör örgütüne verilmesinin yanlışlığına dikkat çekerek, şu paylaşımı yaptı: “Gülen Hareketi’nin Teksas’ta işlettiği okullar büyümeye devam ediyor. Houston yakınlarındaki en son BTO’nun (Bilim ve Teknoloji Okulu) fotoğrafı, [FETÖ’nün] 67. okulu. Vergilerimiz neden bir tarikata veriliyor @GovAbbott?”  Mark Hall, FETÖ’nün Amerikan eğitim sistemini nasıl tahrip ettiğini konu edinen “Killing Ed / Eğitimi Öldürmek” filminin yönetmenliğini yapmıştı. Hall, Amerikan medyasının FETÖ konusundaki gerçekleri halktan gizlediğini belirterek, şunları söylemişti: “Bu terörist grubun Amerikan toplumunu ve bilhassa eğitim sistemini nasıl tehdit ettiğini açıklamak için gönderdiğim görüşlerimin pek çoğu Amerikan medyası tarafından reddedildi”

Kategoriler