Anasayfa » Terörist Hidayet Karaca cezaevinde çürüyecek
FETÖ'de Bugün Özel Haber

Terörist Hidayet Karaca cezaevinde çürüyecek

Hidayet Karaca
Hidayet Karaca FETÖ'nün üst düzey yöneticilerden biri olarak biliniyor.

Hidayet Karaca 6 yıl önce gözaltına alınmıştı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün üst düzey yöneticilerinden Hidayet Karaca’nın gözaltına alınmasının üzerinden 6 yıl geçti. FETÖ kanalı Samanyolu Yayın Grubu Başkanı  olan Hidayet Karaca, Tahşiyeciler Kumpası soruşturması kapsamında gözaltına alınmıştı. FETÖ’nün büyük şok yaşamasına neden olan operasyonda örgütün amiral gemisi Zaman gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olan Ekrem Dumanlı da gözaltına alınmıştı. FETÖ elebaşının özel yetiştirdiği isimlerden olan Dumanlı serbest bırakılırken Hidayet Karaca tutuklanmıştı. FETÖ elebaşına yönelik eleştirileri ile bilinen Risale-i Nur Cemaati mensuplarına kumpas kurulmuştu. FETÖ tutuklusu Hidayet Karaca’da örgüt elebaşından aldığı emirle bu grubu terörist olarak gösteren yayınlara imza attı. FETÖ’den tutuklu ihraç polis Ali Fuat Yılmazer’in hazırladığı düzmece rapor ile bu gruba operasyon düzenlenmişti.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün üst düzey yöneticilerinden biri olan Hidayet Karaca, örgüt elebaşıyla özel olarak görüşebilen isimlerden biriydi. FETÖ elebaşından aldığı emirlerle “yönettiği” televizyon kanalları, terör örgütünün kumpaslarını aklama merkezi olmuştu. Hidayet Karaca FETÖ’den tutuklandıktan sonra örgütün hapisten çıkarmak için özel uğraştığı biri isim olmuştu. İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görevli Mustafa Başer isimli kamikaze Hâkim Mutafa Başer ile FETÖ bu amacına çok yaklaşmıştı. FETÖ’cü hâkim Başer’in 25 Nisan 2015 tarihinde Hidayet Karaca ve 75 FETÖ tutuklusu polis hakkında tahliye kararı verilmişti.

FETÖ Hidayet Karaca için seferber oldu

Tahliye kararı verilen FETÖ’cü polisler arasında Yurt Atayün, Ömer Köse, Ali Fuat Yılmazer, Yakup Saygılı, Tufan Ergüder gibi isimler yer alıyordu. Usulüne aykırı verilen bu karar yargı içerisindeki vatansever hâkim ve savcılar eliyle uygulanmamış ve mahkemeye geri gönderilmişti. Kamikaze hâkim Mustafa Başer daha sonra meslekten ihraç edilmişti. FETÖ’cü hâkim Başer, Yargıtay’da görülen mahkemesinde 10 yıl hapis ile cezalandırılmıştı. Hidayet Karaca’yı serbest bırakan hâkim Başer’in idari hâkim olan eşi FETÖ’den ihraç edilmişti.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında FETÖ’cü hainlerin öncelikli hedeflerinden biri de Hidayet Karaca’yı kurtarmaktı. Darbe başarılı olsa cezaevinden ilk çıkarılacak isim olan Karaca’yı çıkarmak için FETÖ 15 Temmuz sonrası da rahat durmamıştı. “Sezai” kod adlı FETÖ yöneticisi İsmail Kokuroğlu’nun planladığı cezaevlerinde isyan planının asıl amaçlarından biri Hidayet Karaca’yı çıkarmaktı. Daha sonra ifşa olan bu plan örgüt içerisinde büyük tartışma çıkmasına neden olmuştu.

Hidayet Karaca ağırlaştırılmış müebbet aldı

FETÖ tutuklusu Karaca, örgüt yöneticileri İlhan İşbilen, Alaaddin Kaya gibi isimlerle yargılandığı ” Çatı Davası”nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Karaca’nın aldığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istinaf mahkemesinde onanmıştı.

Kategoriler