Anasayfa » Polis müdürlerinin eşlerinde de ByLock çıktı
FETÖ'de Bugün

Polis müdürlerinin eşlerinde de ByLock çıktı

FETÖ’nün 17-25 Aralık kumpas operasyonlarının beyin takımında yer alan tutuklu polis müdürleri Yakup Saygılı ve Kazım Aksoy’un eşleri de ByLock kullanıcısı çıktı.

Örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandıkları tespit edilen Yakup Saygılı’nın eşi Esra Filiz Saygılı ve Kazım Aksoy’un eşi Sümeyye Aksoy hakkında FETÖ üyeliği suçlamasıyla yakalama kararı çıkarıldı. Harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, iki şüpheliyi de yakalayarak gözaltına aldı.

Yakub Saygılı’nın eşi ziyarette yakalandı

17 Aralık’ın en önemli mimarlarından dönemin Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı’nın eşi Esra Filiz Saygılı ise ilk önce Bursa’daki kardeşinin evinden arandı. Kardeşi, Filiz Saygılı’nın Yakup Saygılı’yı ziyaret etmek için 2 günlüğüne İstanbul’a gittiğini belirtti. Takip başlatan polis, Filiz Saygılı’yı İstanbul’da yakaladı.

Yakub Saygılı

Kazım Aksoy’un eşi saklanmaya çalıştı

17-25 Aralık kumpasları sürecinde İstanbul Mali Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy’un eşi olan Sümeyye Aksoy’un polislerin “teslim ol” çağrılarına karşı evde yokmuş gibi davranarak sessiz kaldığı ortaya çıktı. İlk etapta ev boş zannedilse de çilingirle eve giren polis, Sümeyye Aksoy’un evde olduğunu gördü. Yakalanan ByLock kullanıcısı Sümeyye Aksoy sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Gözaltına alınan iki isimin ByLock’ta kadınlar için ortak grup kurduğu tespit edildi. Grubu 2 isim yönetirken polis eşleri, müdür eşleri ve sivil kadınların da grupta yer aldığı ifade edildi.

Kaynak: YeniŞafak

Kategoriler