Özel Haber

PKK destekçisi Holmes’i aklamak FETÖ’ye düştü

CHP’nin İstanbul’da düzenlenen Suriye toplantısına davet ederek büyük skandala imza attığı PYD/YPG destekçisi Amy Austin Holmes’in imdadına FETÖ yetişti. Firari FETÖ tetikçisi İlhan Tanır, PKK destekçiliği belgeli olan Holmes’i barış elçisi ilan etti.

“YPG terör örgütü değildir diyen” Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönetimindeki CHP, 29 Eylül Cumartesi günü İstanbul’daki Uluslararası Suriye toplantısında PYD/YPG’yi temsilen Amy Austin Holmes’i davet etti. Holmes, toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden PYD’nin terör örgütü olmadığını iddia etti. Holmes’e PKK propagandası yaptıran CHP yoğun tepki çekerken, FETÖ medyası da PKK sevici Holmes’i aklamak için yola koyuldu. Hakkında kırmızı bülten kararı çıkartılan FETÖ firarisi İlhan Tanır, Holmes’in kirli yüzünü ifşa eden milli medyayı hedef gösterirken, Holmes ile de mülakat yaptı. PKK destekçisi Holmes, İlhan Tanır’a verdiği demeçlerde de PKK sözcülüğüne soyundu.

Terör örgütü değil dedi

PKK terör örgütünün kendisini kamufle etmek için kullandığı SDG’yi masumlaştırmaya çalışan Holmes, FETÖ medyasına şu demeci verdi: “Birileri SDG ile konuşuyor diye PKK destekçisi diye yaftalayamazsınız.”  FETÖ’cü İlhan Tanır da “Türk medyası dışında dünyada  gerek SGF, gerekse YPG olsun, aynı merceklerden bakan başka hiçbir ülke yok” terör örgütünü şirin göstermeye çalıştı.

Etiketler
Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler