Özel Haber

Muharrem İnce FETÖ’cü polisleri savunmuş

Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin FETÖ’cü polisleri savunduğu ortaya çıktı. CHP’li İnce, 17 Aralık darbe girişiminin ardından FETÖ’cü polislerin görevden alınmasıyla adeta çılgına döndü.

İnce “paralel yapı” soruşturması kapsamında haklarında işlem yapılan polislerle ilgili “İki binin üzerinde polisi görevden aldılar. Bütün bu uğraşları, çabaları nedir? Ne içindir bu çabalar?” ifadelerini kullandı.

Dönemin Başbakanı Erdoğan’dan “bir numara” diye bahsederek FETÖ’nün argümalarını sahiplenen İnce, “Bütün bu çabaların amacı ‘bir numara’ya gitmemesi içindir.” şeklinde konuştu.

İnce, FETÖ’cü polislerin görevden alınmasının ardından hükûmeti yıkmak istediğini söyleyerek büyük bir skandala imza attı:

“Polisi değiştiriyorsun, savcıyı değiştiriyorsun. Yetmedi şimdi HSYK’yı değiştiriyorsun. Utanmıyorsun bundan! Ben hükûmeti yıpratmak istemiyorum, ben hükûmeti yıkmak istiyorum, yıkmak!

Öte yandan İnce’nin “cemaat” dediği FETÖ’den “örgüt” ve “paralel yapı” diye bahsedilmesinden de rahatsızlık duyması dikkat çekti.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler