Özel Haber

Koray Aydın FETÖ konusunda çark etti

İyi Parti’ye katılmadan önce FETÖ’nün Meral Akşener’i desteklediğini açıklayan Koray Aydın, “FETÖ ile ancak biz mücadele edebiliriz.” sözleriyle çark etti.

Dönemin MHP Genel Başkan adayı Koray Aydın 16 Haziran 2016 tarihinde NTV’de açıklamalarda bulundu. FETÖ’nün Meral Akşener’i destekleyip desteklemediği sorusunu yanıtlayan Aydın, “Bütün illerde cemaat mensupları (FETÖ’cüler) Meral Akşener üzerinde bütünleşiyor ve onun mitinglerine yoğun ilgi gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Aydın, FETÖ’nün Akşener’i desteklediği iddiasını şu sözleriyle sürdürdü:

“Bu hareketi (FETÖ) temsil eden arkadaşlarımızın destek organizasyonlarını biz de görüyoruz, MHP tabanımız da görüyor.  Buradan (FETÖ’den) kendisine bir destek olduğu kesindir.”

İyi Parti’ye katıldıktan sonra çark etti

Açık ve net cümlelerle Akşener’e FETÖ desteğinin altını çizen Koray Aydın, İyi Parti’ye katıldıktan sonra çark etti. 15 Mayıs 2018 günü FOX TV yayınına katılan Aydın, 2016 yılında kullandığı ifadelerin tam zıttını iddia etti. Aydın, FETÖ ile ancak İyi Parti’nin mücadele edebileceğini öne sürerek “Yani bizim dışımızda birinin FETÖ ile samimi bir mücadele yapma şansı yok.” dedi.

Koray Aydın’ın iki seneden daha kısa bir sürede bu ülkenin beka meselesi olan FETÖ ile mücadelede 180 derece söylem değiştirmesi kamuoyunda tepkilere neden oldu.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler