Özel Haber

İyi Parti yöneticisinden FETÖ’nün darbe girişimine destek

Emre Uslu başta olmak üzere FETÖ firarilerinin açıktan destek verdiği Meral Akşener’in kurduğu İyi Parti’de skandallar sürüyor. İyi Parti’nin Bursa yöneticisi Levent Özeren’in FETÖ’nün darbe girişimine destek verdiği ortaya çıktı.

Partinin Bursa yönetiminde görev alan Özeren’in 15 Temmuz gecesi yaptığı paylaşımlar kamuoyundan büyük tepki gördü. İyi Partili Özeren, darbe girişiminin ilk saatlerinde sosyal medya hesabında “Askere karşı gelmemeli. Tek dileğimiz kansız olması.” ifadelerini kullanıyor.

“Uzun kışkırtıyor. Kan dökülsün istiyor.” paylaşımı yapan Özeren’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halkı FETÖ’nün darbe girişimine karşı meydanlara çağırmasından rahatsız olduğu görülüyor. Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Uzun” diye bahsetmesi, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen skandal konuşmasını hatırlatıyor. 17 Aralık darbe girişiminin ardından internete düşen ses kaydında Fetullah Gülen, dönemin Başbakanı Erdoğan için “Uzun” ifadesini kullanırken Özeren’in de örgüt elebaşı ile aynı dili kullanması dikkat çekiyor.

Özeren’in darbeyi susturan selalardan da rahatsız olduğu anlaşılıyor. “Bu ne yahu… Bu saatte camilerde sela veriliyor, tekbir getiriliyor.” diyen Özeren, FETÖ’nün darbe girişimine mani olan tüm girişimlere karşı çıkıyor.

FETÖ’ye verdiği destekle gündeme gelen İyi Partili Levent Özeren’in, 15 Temmuz’dan kısa süre önce darbe girişiminin sinyalini verdiği anlaşılıyor. “TSK sandığınız kadar pasif değil!” diyen Özeren, TSK’daki kripto askerlerin kalkışmada bulunacağını ima ediyor.

İyi Partili Özeren’in “darbe yanlısı” paylaşımları kamuoyundan büyük tepki gördü. Özeren’in, sözlerinin arkasında olduğunu açıkladıktan sonra paylaşımlarını silmesi dikkat çekti.

Öte yandan İyi Parti’nin iletişim sorumlusu Kerim Çoraklık’ın da FETÖ’nün 17 Aralık darbe girişimine destek verdiği ortaya çıkmıştı. İyi Parti’de yöneticilik yapan isimlerin FETÖ lehine paylaşımlarının ortaya çıkması, Meral Akşener ile örgüt ilişkisi bir kez daha gündeme getirdi.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler