Özel Haber

IMF görüşmesinde 17-25 Aralık detayı

IMF yetkilileri ile gizlice görüşen CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın, aynı kurumla FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişiminden 13 gün önce de ABD’de temas kurduğu ortaya çıktı.

“Hükümet IMF ile gizlice görüşüyor” iddiasının arkasındaki isim olan CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkilileri ile yaptığı gizli görüşme gündeme bomba gibi düşerken, CHP’li milletvekilinin IMF ile yaptığı görüşmelerin tarihleri ve sonrasında yaşananlar dikkat  çekiyor. IMF yetkilileri ile yaptığı görüşme için “Açıklama gereği duymadık” diyerek ancak kamuoyunun merak ettiği soruların tamamını cevapsız bırakan Faik Öztrak, Uluslararası Para Fonu Yetkilileri ile son görüşmesini 2013 yılında yaptı.

17-25’ten hemen önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Fetullahçı Terör Örgütü mensupları ile de bir araya geldiği Amerika ziyareti heyetinde CHP Sözcüsü Faik Öztrak da bulunuyordu. Öztrak, söz konusu ziyaret kapsamında IMF ile görüşme gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün ABD’deki çatı örgütü Türki Amerikan Birliği ile yaptığı görüşmeden iki hafta sonra örgütün emniyet ve yargı içerisinde yapılanmasının seçilmiş meşru hükumeti hedef aldığı 17-25 Aralık darbe girişimi gerçekleşti.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler