Özel Haber

Halkbank kumpasında CHP parmağı

FETÖ’nün emniyet ve yargıdaki yapılanmalarını kullanarak, seçilmiş meşru hükumete karşı gerçekleştirdiği 17-25 Aralık darbe girişimi, 2017 yılında yine FETÖ’nün talebiyle ABD yargısı tarafından uygulanmaya çalışıldı. Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, 27 Mart 2017’de New York’ta gözaltına alınmış, FETÖ iftiralarıyla 29 Mart’ta tutuklandı.  95 yıl hapis istemiyle yargılanan Atilla’ya kumpas kurulmasında CHP’de rol oynadı.

Kumpas kuryesi

CHP eski Milletvekili  Aykan Erdemir ile 17-25 Aralık operasyonlarında aktif görev alan eski komiser FETÖ’cü Hüseyin Korkmaz, FETÖ’cülerin hazırladığı sahte raporu götürüp, yargılamada delil olarak kullanılmasını sağladı.  Öte yadan yine Aydemir’in Eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir ile bankalar yeminli murakıbı Osman Zeki Canıtez’in de New York Bölge Mahkemesi’ne FETÖ’cülerin hazırladığı 28 Ocak 2014 tarihli sahte raporu götürerek yargılamada delil haline gelmesi için çalıştı. Ayrıca CHP’li Erdemir, Hakan Atilla davasında yalancı tanıklık yaptı.

Kılıçdaroğlu destekledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ABD’nin FETÖ-FBI işbirliğiyle Türkiye’ye kurulan kumpası şu sözlerle destekledi: “Sen Türkiye Cumhuriyeti’nin yargısına güvenmiyor, dokunulmazlığını kaldırmıyorsun orada gidip yargılanmıyorsun. ABD yargısı seni yargılıyor. Önümüzdeki günlerde göreceğiz büyük bir ihtimalle bütün pislikler ortaya çıkacak.”

10 milyar dolar ceza bekliyorlardı

Kılıçdaroğlu, o dönem PM üyesi olan Erdal Aksünger’i de Hakan Atilla davasını izlemeye göndermişti. Hatta Aksünger, Türkiye’nin bu davadan 10 milyar dolar cezaya çarptırılacağını iddia ederek, “Bunu ödemek zorundayız. Ödemezsek bir dolar bankalarımızdan para aktaramayız” demişti.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler