Özel Haber

FETÖ’nün ‘Gökhan Açıkkollu’ kara propagandası

Ümraniye Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmeni Gökhan Açıkkollu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 23 Temmuz 2016 tarihinde gözaltına alındı. Gözaltında bulunduğu sırada 5 Ağustos 2016 günü rahatsızlanan Açıkkollu, kaldırıldığı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Açıkkollu hayatını kaybetmesi, FETÖ açısından adeta fırsata dönüştü.

Kara propaganda çalışması

Örgüt medyası, ölümünden yaklaşık bir buçuk sene sonra 27 Şubat 2018 günü Açıkkollu’nun işkence sonucu öldüğü yönünde haberler yaptı. Ayrıca Açıkkollu hakkındaki soruşturmanın “delil yetersizliğinden” kapandığı öne sürüldü. Örgütün kontrolündeki sosyal medya hesapları bu iddiaları servis etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bu iddiaları sahiplenerek 7 Mart 2018 günü partisinin grup toplantısında gündeme taşıdı.

Örgütün manipülasyonu belgelendi

Ancak Açıkkollu’nun işkence nedeniyle hayatını kaybettiğine yönelik iddiaların kara propaganda çalışmaları olduğu ortaya çıktı. Adli Tıp Kurumu, Açıkkollu’nun ölüm sebebinin işkence değil, kalp krizi olduğunu tespit etti. Ayrıca Açıkkollu hakkındaki soruşturmanın delil yetersizliğinden kapanmadığı, Açıkkollu’nun ölümü sebebiyle takipsizlikle sonuçlandığı da kaydedildi.

Mahrem imam çıktı

Açıkkollu’nun mahrem imam olduğu ortaya çıktı. İtirafçı beyanlarına göre Açıkkollu’nun polislerden sorumlu mahrem imam olduğu öğrenildi. 2005 yılında mahrem imam olan Açıkkollu, 2013 yılında İstanbul bölgesine atandı. Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 2017/87 esas sayılı FETÖ davasında 11 Nisan 2017 günü ifade veren Komiser Yardımcısı Mustafa Akmaz’ın da Gökhan Açıkkollu’dan “Konya’da komiser yardımcısı olarak çalışırken sohbet abimdi.” diye bahsettiği saptandı.

ByLock kullandığı belirlendi

Habib Ertürk isimli FETÖ itirafçısı, Açıkkollu ile ByLock üzerinden haberleştiklerini söyledi. Yapılan incelemelerde Açıkkollu’nun 8154 ID numaralı ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi.

FETÖ’nün talimatıyla Bank Asya’ya para yatırdı

Açıkkollu’nun Bank Asya’daki hesabında FETÖ elebaşının talimatının ardından para artışı yaşandığı da belirlendi. Bank Asya’da 26.05.2005 tarihinde hesap açtıran Açıkkollu, 2014 yılına kadar bu hesabında sadece 2 bin 288 lira 80 kuruş bulundurdu. Fetullah Gülen’in “Bank Asya’ya para yatırılması” talimatının ardından hesabına 54 bin 54 lira yatırdı. Bankaya kayyum atandıktan sonra ise hesabındaki parayı sıfırladı.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler