Özel Haber

Enes Kanter’den provokatif paylaşımlar

Seçimlerin erkene alınmasının ardından “iktidar değişimi” beklentisiyle umutlanan elebaşı Fetullah Gülen’in manevi oğlu Enes Kanter, 24 Haziran’dan sonra firari FETÖ’cülerin Türkiye’ye döneceği mesajı verdi.

FETÖ ve PKK başta olmak üzere Türkiye’nin imza attığı önemli operasyonlar, firari teröristlerin adeta kâbusu oldu. Fırat Kalkanı Harâkatı ve Zeytin Dalı Harâkatı ile PKK’ya ağır darbe vurulurken MİT operasyonlarıyla yurt dışından 80 FETÖ yöneticisi de paketlenerek Türkiye’ye getirildi.

Türkiye’nin terörle mücadele performansından rahatsız olan firari terör örgütü üyeleri, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinin erkene alınmasının ardından “iktidar değişimi” beklentisine girdi. 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlerden umutlu olan isimlerden biri de elebaşı Fetullah Gülen’in manevi oğlu Enes Kanter oldu.

Hakkında yakalama kararı bulunan ve Türk pasaportu iptal edilen Enes Kanter, sosyal medyada provokatif paylaşımlara imza attı. “Hazır mısın Türkiye” mesajıyla 24 Haziran’dan sonra Türkiye’ye döneceğini ima eden FETÖ’cü Kanter, THY’nin İstanbul seferini işaret ettiği bir fotoğrafı Instagram hesabından paylaştı.

FETÖ’cülerin bilinçaltı (subliminal) mesajları 15 Temmuz’dan önce de yoğunluk kazanmış, örgüt üyeleri darbenin sinyalini veren pek çok paylaşımda bulunmuştu. Emre Uslu darbenin gerçekleştiği tarihten bir hafta sonrası için takipçilerinden uçak bileti istemiş, Tuncay Opçin ise darbeden bir gün önce “Yatakta basıp şafakta asacaklar.” mesajıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öldüreceklerini açıkça yazmıştı.

Enes Kanter’in paylaşımları, 24 Haziran seçimlerini muhalefetin kazanması durumunda FETÖ firarilerinin Türkiye’ye dönme beklentisi içine gireceklerine işaret ediyor.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler