Anasayfa » Muharrem İnce 17 Aralık’tan sonra FETÖ’yü savunmuş
Özel Haber

Muharrem İnce 17 Aralık’tan sonra FETÖ’yü savunmuş

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin 17 Aralık’tan sonra FETÖ’yü akladığı ve Fetullah Gülen’in bedduasını “müthiş bir feryat” diye yorumladığı ortaya çıktı.

Muharrem İnce 23 Aralık 2013 tarihinde CNN Türk’te yayımlanan Aykırı Sorular programına konuk oldu. İnce, 17 Aralık darbe girişiminden birkaç gün sonra katıldığı programda skandal ifadelere imza attı.

Programın sunucusu Enver Aysever’in FETÖ’nün yargıyı kontrol ettiğine yönelik sözlerine karşı çıkan İnce, “Ben neden cemaat (FETÖ) diye görmediğim bir grubu suçlayayım. Düğmeye kim bastı, bunları kim çıkardı? Cemaat mi? Beni ilgilendirmiyor.” dedi.

Yargıya sızan kriptoları görmezden gelen İnce, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in beddua seansını ise memnuniyetle karşılayarak “Canı yanmış birinin ve kendisini aldatılmış hisseden birinin müthiş bir feryadını hissettim.” şeklinde konuştu.

Muharrem İnce’nin 17 Aralık’tan sonra FETÖ’yü aklaması ve örgüt elebaşının beddualarını “müthiş bir feryat” olarak yorumlaması kamuoyunda tepkilere neden oldu.

Kategoriler