Anasayfa » Haşim Kılıç’tan KHK propagandası
FETÖ'de Bugün

Haşim Kılıç’tan KHK propagandası

AYM başkanlığı görevinden emekli olan dek yargıdaki FETÖ yapılanmasını korumasıyla bilinen Haşim Kılıç, şimdi de KHK ile kamudan ihraç edilen FETÖ üyelerine arka çıktı.

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç, FETÖ ile mücadeleyi hedef alan sözleriyle yine gündemde. Bizzat FETÖ tarafından türetilen ve örgütün siyasi ayağı tarafından sıkça zikredilen “KHK mağdurları” propagandasına Haşim Kılıç’tan da destek geldi. KHK mağduriyetlerinin denetimsizlik yüzünden yaşandığını iddia eden Kılıç, “AYM denetim yapabilseydi bugün tartışılan KHK mağdurları gibi bir sorunla karşılaşmayacaktık… Esasen OHAL’in yaşandığı süreçte bile, yargı kararı olmadan kimsenin suçlu sayılamayacağı Anayasanın 15. Maddesinde açıkça belirtilmektedir” dedi. Kılıç’ın iddiasının aksine OHAL komisyonu ve ardından mahkemeler KHK başvurularını inceleyebiliyor.

FETÖ’ye sahip çıkmıştı

KHK mağdurları propagandasına destek olan Haşim Kılıç, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı döneminde FETÖ’nün yargı ayağıyla mücadeleyi engelleyen kişi olarak ön plana çıkıyordu. Kılıç, yargıdaki paralel yapılanmanın ifşa edilmesi ‘Vicdan yolsuzluğu” olarak nitelemiş, örgüte kol kanat germişti.

Kaynak:KARAR

Kategoriler