Anasayfa » ByLock gibi ankesörlüyü de aklamaya çalışıyorlar
FETÖ'de Bugün

ByLock gibi ankesörlüyü de aklamaya çalışıyorlar

Gazeteci Nedim Şener, ByLock’u aklamaya yönelik kampanyanın, önümüzdeki dönemde örgütün mahrem yapılanmasının çözülmesine ön ayak olan “Ankesörlü” soruşturmaları için de yapılabileceği uyarısında bulundu.

Posta Gazetesi yazarı Nedim Şener, bugünkü  “6 bin itirafçı olan ‘ankesör’ de facia mı?” başlıklı yazısında KHK’lılar için yerin dibine geçen, ağlayan Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’e yönelik yargı kararı üzerinden FETÖ’cüleri aklamaya için yürütülen kampanyaya değindi. FETÖ’nün tepe yöneticileri ile 766 kez görüşen, FETÖ elebaşının talimatı üzerine örgütün bankasına 41 bin lira para yatıran, FETÖ’nün kuruluşu USAF’da yöneticilik yapan Ekrem Yeter için verilen beraat kararının gerekçesine parmak basan Şener, karardaki, “FETÖ terör örgütünün başlangıçta bir ahlak ve eğitim hareketi olarak ortaya çıkması” şeklindeki ifadeye çürüttü.

Mahrem imamlar itirafçı oldu

FETÖ’nün asla ahlak ve eğitim hareketi olmadığını dile getiren Şener,  FETÖ’nün ankesör soruşturmaları kapsamında yakalanan mahrem imamlarının bu konuda kritik bilgiler verdiğini aktardı. Ankesörlü soruşturmalarının FETÖ ile mücadele için hayati önem taşıdığına vurgu yapan Nedim Şener,  ancak bu soruşturmalar konusunda yargıdaki belirsizliğe dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı:

Yargı karar veremiyor

“Ankesörlü hat adı verilen haberleşme yöntemiyle bugüne kadar 14 bin 433 FETÖ elemanı gözaltına alındı. Ekim ayı itibarıyla bunların 6 bin 26’sı FETÖ ile ilgili itiraflarda bulundu. Yani gözaltına alınanların yüzde 42’si itirafçı oldu. Ama ne hikmetse FETÖ’cülerin, örgütün en önemli haberleşme sistemi diye itiraf ettiği ‘ankesörlü hat’ konusunda yüksek yargı bir türlü karar veremiyor.”

Belki sözcülüğünü yaparlar

FETÖ’nün ByLock gibi ankesörlü soruşturmaları konusunda da aklama çalışmalarının başladığına dikkat çeken Şener, yazısını şöyle tamamladı: “Bu arada FETÖ’cüler tıpkı ByLock, tıpkı KHK’da olduğu gibi ankesörlü hat ile haberleşmenin suç olmadığına dair kampanya yapıyor. Kimbilir, belki de FETÖ mensuplarının kabul ettiği bu yöntem hakkında bir başka siyasetçi de “ankesörlü hat soruşturmaları faciadır” diyerek buna sözcülük yapacaktır.”

Kaynak: Posta 

Kategoriler