Anasayfa » FETÖ’nün firari muhasebecisi yakalandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün firari muhasebecisi yakalandı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yalnızca “İsmail” ve “Yasir” kod isimleriyle bilinen ve hayalet gibi yaşayan örgütün “Marmara Bölgesi muhasebecisi”nin izine ulaşmayı başardı. Gerçek isminin Yalçın Caymaz olduğu belirlenen FETÖ firarisinin Avcılar’da kaldığı tespit edildi.

FETÖ firarisi Caymaz’ın Marmara Bölgesi’ndeki himmetleri topladığı, hücre evleri giderlerini karşılayıp tutuklu ailelerine ödemeler yaptığı belirlendi. Caymaz’ın FETÖ’cülere aylık 1 buçuk milyon lira aktardığı saptandı.

Metrobüste sahte kimlikle yakalandı

Kaldığı adres belirlenen Caymaz’ın yakalanması için operasyon düzenledi. Avcılar’da gizlendiği ev basılan Caymaz’ın operasyondan bir gün önce evden ayrıldığı öğrenildi. Bu gelişme üzerine FETÖ firarisinin fotoğrafları tüm polis ekiplerine dağıtıldı. Avcılar’da neredeyse tüm sokakları didik didik arayan ekipler, sonunda FETÖ’nün hayalet muhasebecisi Yalçın Caymaz’ı Avcılar Şükrübey metrobüsünde ağabeyine ait sahte kimlikle yakaladı.

Kamera kayıtları didik didik incelendi

Caymaz’ın metrobüste yakalandığı yerden geriye dönük kameralar da saniye saniye incelendi. Yapılan çalışmalar sonucunda Caymaz’ın Avcılar Gümüşpala Mahallesi’nde taşındığı yeni adresi de bulundu. Evde yapılan aramalarda su geçirmeyen poşetler, mide bulantısını önleyen haplar ve sahte pasaportlar bulundu. Evli ve 2 çocuğu olan Caymaz’ın ailesi ile birlikte Yunanistan’a kaçmayı planladığı öğrenildi.

Hâlen himmet verenlerin kayıtlarına ulaşıldı

Caymaz’ın Avcılar’daki evinde ayrıca 3 katlı bir çelik kasaya ulaşıldı. Kasa, bir kanepenin arkasında bulunan astarın içerisine iple asılarak gizlenmiş anahtarla açıldı. Kasada, Marmara Bölgesi’nde hâlen FETÖ’ye himmet veren esnaf, şirket ve kişilerle FETÖ üyelerine ödenen para kayıtlarına ulaşıldı. Kasada bulunan 5 bin 150 dolar, 2 bin 400 Euro ve 955 liraya el konuldu. Polisteki işlemlerinin ardından İstanbul Adliyesi’ne sevk edilen Yalçın Caymaz çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: Habertürk

Kategoriler