FETÖ'de Bugün

Zekeriya Öz ve Ekrem Dumanlı’nın varlıklarına el konuldu

zekeriya-oz-nerede

Hrant Dink davasına devam edildi

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensupları tarafından organize bir şekilde öldürüldüğü mahkeme kararıyla kesinleşen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink‘in 19 Ocak 2017 tarihinde öldürülmesine ilişkin davaya devam edildi. Davanın karar duruşması, 26 Mart’ta görülmüş ve 6’sı tutuklu, 13’ü firari olmak üzere 76 sanık yargılanmıştı. Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek gibi isimlerin de aralarında bulunduğu sanıklar cezalandırılmıştı. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz ve Ekrem Dumanlı‘nın ise, firari oldukları gerekçesiyle dosyaları ayrılmıştı. Bugün görülen duruşmada, dosyası ayrılan 13 firari sanık yargılandı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen duruşmada, sanıkların bazılarının avukatları salonda hazır bulundu. Mahkeme başkanı, firari bulunan sanıklar Zekeriya Öz ile Ekrem Dumanlı’nın kaçak sayılma şartları oluştuğunu belirtti. Celse arasında, kaçak sayılma şartları oluşması nedeniyle Öz ile Dumanlı’nın varlıklarına el konulduğunu açıkladı. Mahkeme heyeti, duruşmaya katılmayan ancak mazeret dilekçesi sunan avukatların mazeretini kabul etti. Ardından, eksikliklerin giderilmesi adına duruşma ertelendi.

zekeriya-oz-nerede

Zekeriya Öz Almanya’da lüks bir hayat yaşıyor

Fethullahçı Terör Örgütü’nün kumpas savcısı olarak bilinen Zekeriya Öz, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Almanya’ya kaçmıştı. FETÖ’cü savcının geçtiğimiz yıl, 10 milyon doları aşan yatırım hesabının ortaya çıkmasıyla birlikte, Almanya’da yaşadığı lüks hayatı da dikkatleri çekmeye başlamıştı. FETÖ’nün yargısal darbe kalkışması olan 17-25 Aralık operasyonundan bir gün önce de yüksek miktarda dolar satın aldığı tespit edilen Öz, Almanya’da lüks bir villada yaşıyor. 17-25 Aralık sürecinden 7 ay önce 57 bin dolar satın alan Öz’ün 18 ay devam eden hesap hareketlerinde 10 milyon dolar üzerinde para akışı olduğu anlaşıldı. Öz’ün mal varlığının incelenmesiyle birlikte, Bursa’da kendi üzerine 1, eşinin üzerine kayıtlı 3, toplam 4 evi olduğu ortaya çıktı. Görevden alınmadan bir ay önce hesabını boşaltan Öz, 8 ay sonra da yurt dışına kaçtı.

Ekrem Dumanlı terör örgütü için para topluyordu

Kapatılan Zaman Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, örgüt adına himmet topluyordu. FETÖ’ye finansal olarak destek sağlayan bir iş adamının itiraflarıyla, Dumanlı’nın Mustafa Yeşil ile beraber himmetleri peşin olarak ya da çek senet karşılığında topladığı ortaya çıkmıştı. 18 Eylül 2015 tarihinde hakkında yakalama kararı çıkartılan Dumanlı, Fransa’dan aldığı Schengen vizesi ile Avrupa’ya geçmiş, buradan da Amerika Birleşik Devletleri’ne kaçmıştı.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler