FETÖ'de Bugün

Serdar Atasoy FETÖ itirafçısı oldu

FETÖ-serdar-atasoy

Serdar Atasoy FETÖ elebaşından rütbesini almış

Serdar Atasoy FETÖ soruşturmasında itirafçı oldu. “Rütbemi FETÖ elebaşı taktı.” FETÖ soruşturmalarında sıklıkla ortaya çıkan bu ifade bu kez 27 Ocak tarihinde gözaltına alınan eski Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanı Serdar Atasoy’un itiraflarına yansıdı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü operasyonda gözaltına alınan eski Tuğgeneral Serdar Atasoy 1996 yılında teğmen olduğunda rütbesini FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in taktığını itiraf etti. “Rütbe takma töreninin” yapıldığı yerse FETÖ elebaşının Türkiye’de olduğu dönem merkez karargâh olarak kullandığı Altunizade’deki FEM dershanesi binası. İtirafçı olan Serdar Atasoy, FETÖ elebaşının elini öperek rütbe takma törenin sona erdiğini savcılık itirafında belirtti. Örgütteki kod adının “Servet” olduğunu açıklayan Atasoy, FETÖ’ye 1988 yılında girdiğini açıkladı. FETÖ itirafçısı olarak Atasoy ev hapsine alınmıştı.

Katalog evliliğini kabul etmemiş

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ operasyonunda gözaltına alınan Serdar Atasoy, savcılık ifadesinde terör örgütünün işleyişine ilişkin bilinen açıklamalar yaptı. Terör örgütünün kendisini iki kez katalog yöntemiyle evlendirmeye çalıştığını açıklayan Atasoy, bunları kabul etmediğini iddia etti. Lise çağlarından itibaren FETÖ içinde olduğunu açıklayan Atasoy, örgütün TSK’ya nasıl sızdığını da göz önüne serdi. Atasoy, 2003 yılındaki kurmay sınavında soruların FETÖ tarafından sızdırıldığını açıkladı. Fetullahçı Terör Örgütü 1986 yılında Kuleli Askeri Lisesi sınav sorularını çalarak yüzlerce örgüt üyesine dağıtmıştı. Olay açığa çıktığında çok az sayıda öğrenci atılmış, diğer öğrenciler “kazanırız” düşüncesiyle askeri lisede kalmaya devam etmişti.

2015 de örgütten ayrıldığını iddia etti

Savcılık sorgusunda FETÖ elebaşı tarafından rütbesinin takıldığı 1996 yılından bu yana örgütün askeri yapılanması içerisinde yer aldığını söyleyen Atasoy, örgütten 2015 yılında ayrıldığını iddia etti. Atasoy, bağlı olduğu mahrem imamlarla ankesörlü telefonlarla görüştüğünü açıkladı. Çok sayıda örgüt üyesini deşifre eden Atasoy, FETÖ içi haberleşmeyi sağlamak için çok sayıda “patates hat” da kullandığını açıkladı.

FETÖ itirafçısı olan emekli Tuğgeneral Serdar Atasoy, 30 Ağustos YAŞ kararları ile Tuğgeneralliğe terfi ettirilmiş ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığına atanmıştı. Ancak Atasoy’un isminin “ankesörlü soruşturmasında” adının geçtiğinin ortaya çıkmasından sonra bu göreve hiç başlamamış ve pasif göreve çekilmişti. 12 Ocak’ta kendi isteğiyle emekliye ayrılan Atasoy 27 Ocak’ta gözaltına alınmıştı.

Kaynak: Hürriyet

Etiketler
Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler