FETÖ'de Bugün

PKK’ya silah sağlayan FETÖ’cü paketlendi

PKK'ya silah sağlan FETÖ'cü

PKK’ya silah sağlayan FETÖ’cü MİT tarafından yakalandı

PKK’ya silah sağlayan FETÖ’cü Özbekistan’da yakalanarak Türkiye’ye getirildi. FETÖ’cü hainlerle mücadele Türkiye’de ve yurt dışında tam gaz devam ediyor. Milli İstihbarat Teşkilatı, terör örgütü PKK’ya silah ve savunma ürünleri sağlayan firari FETÖ’cü Gürbüz Sevilay’ı yakalayarak Türkiye’ye getirdi. Terör örgütü PKK’nın en etkin olduğu ülkelerden biri olan Özbekistan’da gerçekleştirilen operasyon FETÖ’yü paniğe sevk etti. Gürbüz Sevilay, terör örgütü PKK elebaşları ile Suriye ve Irak’ta bir araya gelip, ihtiyacı olan ekipmanları sağlamakla görevliydi. Gürbüz Sevilay’la birlikte Fetullahçı Terör Örgütü’nün Özbekistan’daki sorumlularından Tamer Avcı’da aynı operasyonla yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın görev tanımında yer alan yurt içi ve yurt dışı operasyonları başarıyla sürdürmeye devam ediyor. FETÖ’cü hainler açıkça yapılan operasyonları baltalamak için “gaybubet” evlerinde sakladıklarFETÖ’cülerin kaçırıldığı yalanını atıyor.

2017’de PKK ile görüştü

Alınan bilgiye göre, savunma sanayisinde faaliyet gösteren Sevilay’ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında KHK ile devlet memurluğundan ihraç edilen FETÖ mahrem imamlarına şirketinde görev verdiği, söz konusu kişiler vasıtasıyla 2017’de PKK/KCK mensuplarıyla irtibatlandığı belirlendi.

Irak ve Suriye’deki PKK/KCK-PYD/YPG-SDG mensuplarının füze, anti-drone, radar sistemi ve termal üniforma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2019’da ilk olarak Irak’ın kuzeyine giden Sevilay’ın, PKK/KCK organizasyonuyla illegal yollardan Suriye’ye geçtiği, Haseke’de örgütün silah/mühimmat/araç üretim ve geliştirme tesislerini ziyaret ettiği, ayrıca PKK/KCK sorumlularıyla örgüte ait karargahlarda görüştüğü tespit edildi. PKK’ya silah sağlayan FETÖ’cü söz konusu görüşmelerde PKK/KCK tarafından kendisine iletilen ihtiyaçları karşılamak amacıyla savunma sanayi sektörü alanındaki uluslararası bağlantılarını devreye soktuğu tespit edildi.  Gürbüz Sevilay’ın, yabancı menşeli firma sorumluları ile PYD/YPG’nin Suriye’deki İHA/drone ile mücadele sürecini bizzat yönlendiren “Mazlum Kobani/Şahin Cilo” Kod Ferhat Abdi Şahin ve diğer üst düzey PKK/KCK mensuplarını Suriye’de bir araya getirdiği öğrenildi.

FETÖ ihale bağlıyordu

Sevilay’ın, FETÖ’ye Özbekistan’da maddi yardımda bulunduğu, devlet kurumlarına sızan FETÖ mensuplarının iltimasıyla yurt dışında usulsüz ihaleler alarak kazanç sağladığı, Kırgızistan ve Ukrayna’da şirketler açtığı tespit edildi.

FETÖ mensubu Tamer Avcı’nın ise örgüte öğrenci kazandırmak ve öğrencileri örgüt evlerine yönlendirmek için çalıştığı, örgüte ait şirketlerde sorumlu düzeyde görev yaptığı, internet üzerinden yayın yapan bazı haber portallarında Türkiye aleyhinde yazılar yazdığı belirlendi.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler