FETÖ'de Bugün

Muğla’da tuhaf mahkeme kararı: Subay imamına denetimli serbestlik

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ’nün TSK imamı Adil Öksüz’ün amcasının oğlu olan ve örgütte  “subay imamı” olan İsmail Öksüz’e “Bir daha suç işlemeyeceği kanaati var” gibi komik bir gerekçeyle denetimli serbestlik verdi.

Sabah gazetesinden Kenan Kıran’ın haberine göre Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kritik isimlerine yönelik tartışmalı bir karara imza attı. Mahkeme 15 Temmuz hain darbe girişiminin terörist başı Fetullah Gülen’den sonraki bir numaralı sanığı firari Adil Öksüz’ün amcasının oğlu İsmail Öksüz’ü serbest bıraktı. Mahkemenin, İsmail Öksüz’e iyi hal uygularken ileri sürdüğü gerekçe de tuhaftı: “Hakkında bir daha suç işlemeyeceği kanaati hasıl olduğu için iyi hal indirimi uygulanmasına karar verildi.” Mahkeme, Öksüz hakkında “Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması”na da (HAGB) karar verdi.

Mahkemenin FETÖ’nün “Muğla subay imamı” olarak faaliyet gösteren İsmail Öksüz’ün bir daha suç işlemeyeceği kanaatine varması eleştirilere neden oldu. Örgütteki kod adı “Zeynel” olan Öksüz’ün ByLock kullandığı, örgüt için himmet topladığı, Bank Asya’ya para yatırdığı tespit edilmişti.

İsmail Öksüz, ByLock kullandığı halde ifadesinde “Ben Bylock kullandığımı hatırlamıyorum ama 15 gün girmiş görünüyorum” demişti. Mahkeme, İsmail Öksüz’e üzerine atılı “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan ise 6 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi; İsmail Öksüz için TCK’nın 221/5 maddesi uyarınca bir yıl denetimli serbestlik tedbirinin uygulanmasını da kararlaştırdı.

Kaynak: Sabah

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler