FETÖ'de Bugün

FETÖ’nün HSK içindeki izdivaç faaliyetleri ortaya çıktı

FETÖ’nün HSK yapılanmasının izdivaç ablası itirafta bulundu

FETÖ’nün HSK soruşturmasında iddianame hazır

FETÖ’nün HSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmalar devam ediyor. 21 Mayıs’ta Ankara’da FETÖ’nün adalet teşkilatındaki yapılanması hakkındaki soruşturmada 60 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmesinin ardından, örgütün adalet yapılanmasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianamede aralarında mahrem imamların da bulunduğu 71 kişi yer aldı. İddianamede ulaşılan bilgilere göre, FETÖ’nün Türkiye adalet personeli ülke yapılanması altı bölgeden oluşuyor. Bu bölge yapılanmalarının altında birden fazla ili kapsayan dar bölge yapılanması, onun da altında il yapılanması bulunduğu belirtildi. Dar bölge yapılanmasının çoğunlukla birden fazla ilden oluştuğu ve il sorumlularının ağır ceza mahkemesi yargı alanlarına göre belirlendiği tespit edildi. FETÖ’nün HSK yapılanmasına yönelik iddianamede örgütün adalet teşkilatı içinde yürüttüğü izdivaç faaliyetlerine ilişkin dikkat çekici detaylar ortaya çıktı.

HSK’da kadrolaşmak için örgüt mensuplarına ön mülakat

Fethullahçı Terör Örgütü’nün, Adalet Bakanlığı içine sızıp kadrolaşmak maksadıyla, örgüt mensupları veya örgüte kazandırabileceklerini düşündükleri kişiler için sınavdan önce ön mülakat düzenlediği, ayrıca bu kişilere girecekleri sınava göre kişisel gelişimlerini artıracak hazırlık kampları düzenlendiği bilgisine ulaşıldı. Bu kampların sonunda, mülakata girecek kişilere mahrem imamları tarafından mülakat adabı eğitimi verildiği ve sınavı kazanmaları durumunda ilk maaşlarının yarısını örgüte himmet olarak vermelerini taahhüt ettirdikleri ortaya çıktı.

HSK’nın izdivaç ablasının ifadeleri

İddianamede Troodon isimli gizli tanığın ifadelerine yer verildi. Sanık, örgütte izdivaç ablası olarak görev yapan Sümeyye-Ayşe kod adlı Gül K. hakkında “Karı-koca HSK’daki kadınların genel durumlarıyla ilgilenirlerdi. Aynı zamanda evlendirme sorumlusudur” ifadelerini kullandı.

Kurul içindeki evlilik faaliyetlerini yürüten Gül K.’nın kendi ifadelerine göre 2012 yılından beri HSK’da çalışan memurlara sohbet veriyordu.

Gül K.; “Eşim Mahmut K. 2012 yılının ortalarında o dönem HSYK olan HSK’da çalışan memurlara sohbet vermek isteyip istemediğini sordu. O dönem kolejde çalıştığım için yoğundum, ilk zamanlar kabul etmedim ancak daha sonra eşimin yoğun ısrarları nedeniyle haftada veya 15 günde bir olacak şekilde hafta sonları bu memurlara sohbet vermeyi kabul ettim.” ifadelerini kullandı.

Hitabet yeteneğim olduğu için seçildim

Tarih öğretmeni olduğu belirtilen Gül K. ifadelerinin devamındaEşimin kendi çalıştığım kolej haricinde başka şahıslara sohbet vermemi istemesinin sebebi tarih öğretmeni oluşumdan dolayı hitabet yeteneğimin olmasıydı. Eşimin o tarihlerde HSK’da çalışan memurlarla nasıl irtibat kurduğunu ve tanıştığını bilmiyorum, muhtemelen örgüt içerisinde bulunduğu için birilerinin yönlendirdiğini düşünüyorum. Zaten ilk zamanlarda eşim bana sohbet vereceğim ve sorumlu olacağım kişilerin HSK’dan olacağını söylememişti.” dedi. Gül K., kendisine örgüt mensupları içinde bekar olan kadın ve erkekleri görüştürmesinin sorulduğunu, kendisinin de bu teklifi kabul ettiğini belirtti. Kendisine Hatice ve Gülsüm isimli iki kadının da yardımcı olduğunu söyledi.

Baş başa 45 dakikalık izdivaç

Örgütün HSK yapılanmasının izdivaç ablası Gül K., kadın örgüt mensuplarının belli kriterlere göre eş seçtiklerini belirterek;

“Kadınlar ne tarz erkekler ile evlenmek istediklerini, köken ve fiziksel özellikler belirterek söylediler. Bunun akabinde Hatice ve Gülsüm bu kadınların istedikleri özellikte bulunan erkek şahısları benim ikametime getirdiler ve bu dört kadın şahısla ikametime getirmiş oldukları erkek şahısları görüştürdüler. Bu görüşmeler ikametimin salonunda, kadın ve erkek şahıslar baş başa kalacak şekilde yaklaşık 45 dakika boyunca yapıldı. İkametime gelen erkek şahısların kim olduklarını bilmiyorum ve bu şahısları görmedim. Bu şahısları ikametimde eşim karşılamıştı.” dedi.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler