FETÖ'de Bugün

FETÖ firarileri Ankara’da yakalandı

FETÖ Firarileri

FETÖ firarileri Ankara’da avlandı

FETÖ firarileri Ankara’da saklandıkları deliklerden çıkarılıyor.  Günün ilk operasyonda Fetullahçı Terör Örgütü üyeliğinden hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan eski 4. Sınıf Emniyet Müdürü Murat B. ile eşi Eski Fen Bilgisi Öğretmeni Çiğdem B. Yenimahalle’de saklandıkları evde yakalandı. Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği Ekipleri, Güzelyaka Mahallesi 562. Sokak’ta bir binada saklanan firari FETÖ’cüleri yakaladı. 2016 yılında ihraç edildiği dönem Milas İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı olan Murat B. gıyabında yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezası almıştı. Murat B.’nin eşi olan ihraç Fen Bilgisi Öğretmeni Çiğdem B.’nin de kesinleşmiş 6 yıl 3 ay hapis kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edildi.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) üyesi karıkoca Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Yakalanan FETÖ firarilerine bir yenisi daha eklendi

FETÖ firarileri konusunda uzmanlaşan Ankara Yenimahalle Emniyet Teşkilatı polis üniformasını kirleten bir haini daha yakaladı.

Günün ikinci operasyonunda Yenimahalle’de, Fetullahçı Terör Örgütü /Paralel Devlet Yapılanması üyeliğinden ihraç edilen firari eski Özel Kuvvetler Şanlıurfa Eğitim Tatbikat Şube Müdürü Kurmay Binbaşı Sabri I’nın Batıkent’te saklandığı tespit edildi.

 

Firari FETÖ’cüyü yakalamak için harekete geçen emniyet güçleri Sabri I’nın evine uzak bir noktada takibe başladı. Firari FETÖ’cü Sabri I’yı dışarı çıktığı esnada yakalanarak gözaltına alındı. Sabri I, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra “gaybubet” adı verilen örgüt evlerinde saklanan FETÖ firarileri birer birer yakalandı. Ankara’da yakalana bazı firari FETÖ’cülerin listesi

Ankara’da yakalanan bazı FETÖ firarileri

18 Ocak 2021: FETÖ’nün Ankara Dershaneler Sorumlusu Hakan Artuç, Etimesgut’ta saklandığı hücre evinde yakalandı.

14 Kasım 2020: Fetullahçı Terör Örgütü’nün emniyet yapılanması içerisinde örgütsel bağlılığı üst seviyede olan “A5” seviyesindeki firari Yüksel Sezer Çankaya ilçesinde yakalandı.

8 Ekim 2020: Ankara’nın Etimesgut ilçesinde yapılan operasyonda firari emniyet müdürleri Cemil Ceylan ve Hüsrev Salmaner yakalandı.

Cemil Ceylan, FETÖ’nün “altın çocuklar” yapılanması içerisinde yer alıyordu. Cemil Ceylan 2010-2014 yılları arasında Kilis ve Edirne Emniyet Müdürlüğü yapmıştı. Batman’da görev yaptığı sürede FETÖ’nün faili meçhul cinayetlerine de karıştığı ortaya çıkan Cemil Ceylan, terör örgütünün en tehlikeli üyelerinden biri olarak tanımlanıyordu.

Hüsrev Salmaner, ABD’de Polis Akademisi, Harp Akademileri ve Milli Güvenlik Akademisinde mezun olup, Polis Akademilerinde görev yapmıştı. Hüsrev Salmaner’in “polislerin görevlerine” dair iki adet kitabı da bulunuyor.

 

Kaynak: Hürriyet 

 

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler