Anasayfa » Fetullahçı Terör Örgütüne KKTC darbesi
FETÖ'de Bugün

Fetullahçı Terör Örgütüne KKTC darbesi

Fetullahçı Terör

Fetullahçı Terör Örgütü firarileri KKTC’de yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mahrem yapılanması içerisindeki önemli görevler üstlenen İsmail Okkalı yakalandı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) saklanan İsmail Okkalı Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet Genel Müdürlüğü ortak operasyonu ile yakalanarak Türkiye’ye getirildi. İsmail Okkalı’nın FETÖ’nün TSK yapılanmasında örgüt üyelerinin kaldığı evleri organize eden isim olduğu açıklanırken, emniyet ve savcılık ifadesinde çözülmesi halinde örgütün yeni mahrem evlerinin deşifre edilmesi bekleniyor.  İzmir 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından FETÖ üyesi olma suçundan tutuklama kararı bulunan İsmail Okkalı 17 Mart’ta yapılan operasyon ile KKTC’de yakalandı. MİT ve Emniyet, Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik KKTC’de bir başka operasyon daha gerçekleştirdi.

KKTC’de gerçekleştirdiği ikinci operasyonda Adana 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olma suçundan hakkında yakalama kararı bulunan Ayşe Özalp 24 Mart’ta yakalanarak Türkiye’ye getirildi. FETÖ’nün kadın yapılanması içerisinde görev aldığı tespit edilen Ayşe Özalp’ın sorgusu devam ediyor.

Fetullahçı Terör Örgütüne operasyonlar hız kesmiyor

MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğü ortak operasyonları ile FETÖ’ye hem Türkiye’de hem de Türkiye dışında nefes alma imkanı bırakmıyor. FETÖ’nün firari durumdaki yöneticilerini yakalamak için önemli operasyonlara imza atılıyor. FETÖ’nün kuruluşundan itibaren örgütte kritik görevler üstlenen Yusuf Bekmezci bugüne kadar yakalanan en üst düzey terörist olarak dikkat çekiyor.

Fetullahçı Terör Örgütü yalanlara başvuruyor

FETÖ mensupları Milli İstihbarat Teşkilatı’nın operasyonlarını itibarsızlaştırmak için kaçırılma yalanlarına sık sık başvuruyor. Teşkilata daha önce sızdırdıkları mahrem imamları gaybubet adı verilen örgüt evlerinde saklayan FETÖ üyeleri, saklanma faaliyetlerini kamufle etmek için kaçırılma yalanını dolaşıma sokuyor. Kaçırıldığı iddia edilen ve MİT’te dinlemeden sorumlu mahrem olduğu tespit edilen Yasin Ugan da bunlardan biriydi. Ankara’da lüks rezidans dairesini dinleme üssü haline getiren Yasin Ugan’ın MİT’ten çaldığı bilgileri terör örgütü PKK’ya yolladığı ortaya çıktı. Yasin Ugan’ın bu ihaneti ile onlarca asker ve polisimizin şehit olmasına sebep olmuştu. Fetullahçı Terör Örgütünün “gaybubet” adı verilen evlerinde saklanan Yasin Ugan için, HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, CHP’li Sezgin Tanrıkulu, şu an DEVA Partisi’nde olan ancak o tarihlerde AK Parti’de siyaset yapan Mustafa Yeneroğlu ortalığı ayağa kaldırmıştı.

Kaynak: Haber 7

Etiketler

Kategoriler