FETÖ'de Bugün

Almanya FETÖ üyelerini ödüllendirmeye devam ediyor

Almanya, FETÖ, Bayram Bozkurt

Almanya FETÖ savcısına oturum izni verdi

Almanya FETÖ üyelerinin sığınma noktası olan ülkelerin başında yer alıyor. Türkiye’den kaçan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarına oturma izni konusunda oldukça cömert olan Almanya, bir örgüt üyesini daha koruma altına aldı. Ergenekon’un kumpas savcılarından Bayram Bozkurt, Almanya’ya giriş yaptı. Tıpkı Ergenekon kumpas savcısı Zekeriya Öz gibi Alman hükümeti tarafından kabul edilen Bozkurt, Levent Öz adına sahte pasaport düzenledi.  Bozkurt’a Almanya tarafından 5 yıl oturum ve 145 ülkede geçerli mavi pasaport verildi. Kumpas savcısına Türkiye’ye iade etme riski yüksek olan ülkelerin listesinin verildiği belirtiliyor. Erzincan İliç ilçesinin eski savcısı olan Bayram Bozkurt, 2009 yılında Ergenekon Kumpas Davası’nda “Efe” kod adıyla yalan ifade vermişti. Erzincan Ergenekonu davasının gizli tanığı olan Bozkurt ve diğer 13 sanığı Ergenekon’cu olmakla suçlamıştı.

Almanya FETÖ üyelerini ödüllendirmeye devam ediyor

İşkence gördüğünü iddia etti

Hakkındaki rüşvet soruşturmalarından aklanamayacağını anlayınca Ankara’da avukatlığa başlayan Bozkurt, burada Fethullahçı Terör Örgütü’ne mensup diğer isimlerle beraber çalıştı. 2011’deki HSYK seçimlerinden sonra kendisine estetik ameliyat yaptırıldı ve Hakan Aslan adı verildi. Almanya’dan sığınma isteyen FETÖ savcısının, işkence gördüğünü iddia ettiği, buna kanıt olarak da kırılan ayağını gösterdiği öğrenildi. Türkiye’yi şikayet eden Bozkurt, bu sayede Almanya’ya giriş biletini kazandı.

Almanya’nın FETÖ sevgisi

Almanya’nın FETÖ’cü dernek ve kurumlara para yağdırdığı gerçeği, Almanya’nın çok satan gazetelerinden Süddeutsche Zeitung tarafından ortaya çıkartılmıştı. Ağustos 2020 tarihli haberde, Almanya’nın Fethulahçı Terör Örgütü’ne yakın olan yaklaşık 300 kuruma “proje desteği” adı altında milyonlarca euro verdiği kaydedilmişti. 15 Temmuz Darbe girişiminden sonra, Almanya’ya sığınan PKK’lı ve FETÖ’cü kişilerin başvurularının kabul edilmesinde etkin rol oynayan Yılmaz S.’nin Türkiye’de yakalanmasının ardından Alman Büyükelçisi Martin Erdmann devreye girerek casusun serbest bırakılması yönünde çağrı yapmıştı. 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu öncesinde Türkiye’ye miting yasağı koyan Almanya, FETÖ’cülerin Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan, Mehmet Baransu, Gökçe Fırat ve Mümtazer Türköne gibi isimler için eylem yapmasına göz yummuştu. Zekeriya Öz’ün yanı sıra FETÖ savcısı Celal Kara da Almanya’ya sığınan isimler arasında yer alıyor.

Videolar

FETÖ'de Bugün

Özel Dosyalar

Özel Haberler