Anasayfa » FETÖ elebaşından firari örgüt üyelerine yeni talimatlar
FETÖ'de Bugün

FETÖ elebaşından firari örgüt üyelerine yeni talimatlar

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, firari örgüt üyelerine hücre evlerinde saklanmaya devam etmeleri ve sosyal medyada algı oluşturma çalışmaları yapmaları talimatı verdi.

FETÖ’nün “Falcon” isimli program üzerinden örgüt üyelerine gönderdiği mesajlar deşifre edildi.

Mesaj içeriklerine göre darbe girişiminden sonra örgüt faaliyetlerini yönetmeye devam eden FETÖ elebaşı Gülen, son dönemlerde toplantılarını sürdürdü.

ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki malikanesinde örgüt üyelerini kabul etmeye devam eden elebaşı Gülen, yakın zamanda yapıldığı belirlenen “Bamteli” adlı toplantıda çeşitli konuşmalar yaptı.

“Tweetlerde konuları işleyin” talimatı

FETÖ elebaşı, toplantıda örgüt mensuplarına moral vermeye çalışarak sosyal medya üzerinde durdu. Sosyal medya hesaplarının artırılması ve buralardan algı oluşturulmasını isteyen elebaşı Gülen, Twitter paylaşımlarına dikkati çekti.

FETÖ üyelerine gönderilen bir mesajda, Gülen’in söz konusu toplantılarda verdiği “Tweetlerde konuları işlemek çok önemli.” talimatı aktarıldı.

“Yurt dışına geçecekler gaybubete devam etsin” emri

FETÖ elebaşı, örgüt mensuplarının deşifre olmadan saklanmalarına yönelik de önlemler alınmasını talep etti. Terör örgütü elebaşı Gülen, “gaybubet” adı verilen hücre evlerinde saklanmaya devam edilmesi gerektiğini belirtti.

“Falcon” üzerinden gönderilen bir başka mesajda da örgüt elebaşı Gülen’in “Yurt dışına geçecek arkadaşlar kesinlikle risk almadan gaybubete devam etsinler.” emri verdiği tespit edildi.

Kaynak: AA

Kategoriler