Anasayfa » FETÖ elebaşından Alman gazeteye ihanet ve yalan dolu röportaj
Özel Haber

FETÖ elebaşından Alman gazeteye ihanet ve yalan dolu röportaj

Alman Die Welt gazetesi FETÖ elebaşıyla Pensilvanya’daki ininde bir röportaj yaptı. “Polis korumasında” yapıldığı özellikle belirtilen röportajda, FETÖ elebaşı “Kürtlere haklarını vermek istedikleri için Erdoğan’ın hedefi oldukları” gibi yalanları Alman gazeteye sıraladı.

Baştan aşağı yalanlarla bezenmiş röportajda Alman gazetenin çanak soruları ve öncesinde FETÖ’yü aklayan açıklamaları dikkat çekti.

Röportajda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerini hedef almasını FETÖ’nün Kürtlere haklarını verilmesini istediği için olduğu yalanını atan örgüt elebaşı, senaryolarını bizzat kontrol ettiği FETÖ dizilerini anlatmadı. Die Welt muhabiri de röportaj sırasında ne bundan ne de örgüt elebaşının bizzat Kürtlere yönelik bedduaları hatırlatılmadı.

FETÖ elebaşının ihanet dolu röportajında “Kürtlere hakkının verilmesi için gayret gösterdiklerini, bu nedenle Erdoğan tarafından hedef alındığını” iddia ediyor. Bununla da yetinmeyen terör örgütü elebaşı sorunların “ancak merkezcilikten daha fazla uzak bir devlet yönetimi ile mümkün.” olduğunu iddia etti.

FETÖ elebaşının merkezci yönetimden daha fazla uzak bir devlet yönetimi ifadesiyle son zamanlarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sık sık  yaptığı “merkezi yönetim” açıklamasının paralellik arz ettiği dikkat çekti.

Alman gazetecinin Türkiye ve Erdoğan karşıtlığı ile istediği cevapları rahatça veren örgüt elebaşı sözünü dinleyecek “ilgililere” ABD anayasasını örnek almaları talimatı vermekten de geri durmadı.

FETÖ kadınlara değer veriyormuş!

Die Welt muhabirinin kadın hakları konusunda Erdoğan’ı eleştirerek başladığı sorusuna gülerek cevap veren örgüt elebaşı, “İslam’ın ilk başlarındaki ataerkil modelini destekleyen biri olmadığını” ile söze başlıyor. Kadınların toplumun her alanına olmasını savunduğunu iddia eden örgüt elebaşı, kadınları birer meta olarak pazarladığı evlilik kataloglarından ise hiç bahsetmiyor.

Libya’ya yardım etmemiz örgüt elebaşını rahatsız etmiş!

Türkiye’nin Libya’daki meşru hükümeti desteklemesini de klasik örgüt yalanlarıyla karalamaya çalışan terör örgütü elebaşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da Hitler ve Stalin ile bir tutma küstahlığını göstererek tehdit etti.

Kategoriler