Anasayfa » FETÖ Borsası operasyonu eski ODA TV’cilerin avukatına uzandı
FETÖ'de Bugün

FETÖ Borsası operasyonu eski ODA TV’cilerin avukatına uzandı

fetö borsası, oda tv, avukat

FETÖ Borsası iddiacılarının avukatına operasyon

FETÖ borsası kurulduğuna dair iddialar, Eski Oda TV yöneticisi Barış Terkoğlu ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan tarafından sık sık gündeme getiriliyordu. Haber ve köşe yazılarında bu iddialarını kaleme alan iki ismin avukatının FETÖ borsası şebekesi kurduğu ortaya çıktı. Kazım Yiğit Akalın ve avukat Mehmet Asım İplikçioğlu’nun içinde yer aldığı şebeke zengin iş adamlarını hedef aldı. Şebeke, hakkında FETÖ soruşturması olan iş adamlarını tespit edip, dosyalarını takipsizlikle sonuçlandırmayı vaat ediyor, bunun karşılığında da para istiyordu. Skandal, iki avukatın Türkiye’nin sayılı bir bilişim kurulunda yönetim kurulu üyesi olan S.Ç’ye teklifte bulunmasıyla ortaya çıktı. Avukatların ayrıca emniyetteki 4 polisle işbirliği içinde olduğu tespit edildi.

Kazım Yiğit Akalın

İhbar üzerine soruşturma başlatıldı

İş adamı S.Ç’nin ihbarı üzerine başlatılan soruşturma kapsamında şüpheliler hakkında teknik takip ve dinleme kararı alındı. Yapılan incelemeler sonucunda FETÖ borsası şebekesi tespit edildi. Kazım Yiğit Akalın tarafından yönlendirilen 4 polis memurunun, hakkında FETÖ soruşturması yürütülen iş adamına giderek, kendisi lehine emniyette evrak hazırlamayı vaat ettiği belirlendi. Bunun üzerine savcılık operasyon talimatı verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalar sonucu dijital materyallere incelenmek üzere el konuldu.

Kazım Yiğit Akalın ve Barış Pehlivan

150 bin dolar istediler

Avukatların, iş adamına; “Hakkınızda FETÖ soruşturması var. Emniyette tanıdıklar var. 150 bin dolar karşılığında takipsizlik alabilecek şekilde emniyette fezleke hazırlatacağız.” teklifinde bulunduğu kaydedildi.

Zengin FETÖ’cülerin avukatı

Oda Tv’cilerin avukatı Kazım Yiğit Akalın, daha önceden FETÖ’nün kritik isimlerinin de avukatlığını yapmıştı. O isimler;

  • FETÖ’den yargılanan Akfa Holding sahipleri Fatih Aktaş ve Ferhat Aktaş,
  • FETÖ’den yargılanan tekstilci işadamları Bünyamin Gülçek ve Adil Gülçek,
  • TUSKON davası sanıklarından Ömer Faruk Kavurmacı ile Aydınlı Grup patronu Mustafa Şevki Kavurmacı

FETÖ Borsası’nın kitabını yazdılar

Köşe yazılarında ve yaptıkları haberlerde FETÖ Borsası ile ilgili çeşitli iddiaları gündeme getiren Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, 2019 yılında bir kitap yayınladı.

fetö borsası, oda tv, avukat

“Matestaz” isimli kitabın odak noktası ise FETÖ Borsası. Kitapta FETÖ’cülerin parayla davalardan kurtulduklarını, yargı içinde FETÖ borsası yapılanması olduğunu anlatan isimlerin, avukatlarının FETÖ Borsası şebekesi kurması hakkında diyecekleri ise merak konusu oldu.

KAYNAK: SABAH 

Kategoriler