Anasayfa » FETÖ 15 Temmuz sonrası da PKK’ya yardım etmiş
FETÖ'de Bugün

FETÖ 15 Temmuz sonrası da PKK’ya yardım etmiş

FETÖ 15 Temmuz

FETÖ 15 Temmuz sonrası PKK’ya SİHA kalkanı sağlamış

FETÖ 15 Temmuz sonrası terör örgütü PKK’ya FETÖ SİHA’lar başta Türk Savunma Sanayi ürünlerinden kurtulması için yardım etmiş. Terör örgütleri FETÖ ile PKK arasındaki kirli işbirliği Milli İstihbarat Teşkilatı’nın başarılı operasyonu ile bir kez daha deşifre edildi. MİT tarafından Özbekistan’da yakalanarak Türkiye’ye getirilen FETÖ yöneticisi Gürbüz Sevilay’ın 15 Temmuz darbe girişiminden sonra terör örgütü PKK’ya silah sevkiyatı yaptığı ortaya çıktı. FETÖ’cü Sevilay örgüt yöneticilerinden aldığı talimatla önce Suriye ve Irak’taki PKK/PYD yöneticileriyle görüştü. Terör örgütü yöneticileri ile yaptığı görüşmeler sonrası, Ukrayna’da silah kaçakçılarıyla temasa geçerek PKK’ya silah sevkiyatı gerçekleştirdi. Bunun için sahibi olduğu şirketleri kullanan Gürbüz Sevilay’ın KHK ile atılan FETÖ’cüleri de şirketlerinde çalıştırdığı tespit edildi. Gürbü Sevilay’ın görüştüğü PKK yöneticileri arasında terör örgütünün Suriye’deki elebaşlarından Mazlum Kobani kod adlı Şahin Cilo’da yer alıyor.

Türkiye PKK’ya yok etmesin diye FETÖ devrede

Demirören Haber Ajansının haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü’nün etkin olduğu Özbekistan’dan Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yakalanarak Türkiye’ye getirilen Gürbüz Sevilay, PKK’ya silah taşımak için Irak’ın Erbil şehri üzerinden PKK’lı teröristlerle görüşmüş. Terör örgütü PKK’nın koordinasyonunda Suriye’dek PKK/PYD terör karargahlarını ziyaret etmiş. FETÖ PKK’ya anti tank füzesi, radar sistemleri ve termal üniformalar ile anti drone sağlayan Gürbüz Sevilay şimdi Türkiye’nin elinde.

Türkiye operasyona başlayınca FETÖ devreye girmiş

FETÖ’cü Gürbüz Sevilay’ın terör örgütü PKK’ya silah yardımı yaptığı tarihler Türkiye’nin Suriye’nin PKK/PYD tarafından işgal edilen bölgelerini temizlemek için başlattığı operasyonlarla aynı zamana denk geliyor. Fetullahçı Terör Örgütü mensupları Türkiye Suriye’de PKK/PYD ile mücadele ederken, yalanlarla bu mücadeleyi durdurmaya çalışıyorlardı. ABD’deki destekçisi olan senatörle Türkiye’ye yaptırım uygulanması için çalışmalar yürüten FETÖ’cüler işlerini şansa bırakmamışlar. Türkiye’nin bütün dünyada hayranlık uyandıran SİHA teknolojisi karşısında paramparça olan terör örgütü PKK’ya anti drone ve termal kıyafetler tedariği için kesenin ağzını açmışlar. FETÖ’cü Gürbüz Sevilay, PKK’ya bu desteği sağlamak için Kırgızistan ve Özbekistan’da devlet ihalelerine sokularak sermaye birikimi elde etmesi sağlanmış.

Millî İstihbarat Teşkilatı’nın Türkiye ve yurt dışında yaptığı operasyonlarda ortalığı ayağa kaldıran FETÖ hesapları Gürbüz Sevilay’ın yakalanması sonrası sessizliğe büründü.

 

Kategoriler