Anasayfa » Ergun Babahan’ın Abdullah Gül ve IMF üzüntüsü
Özel Haber

Ergun Babahan’ın Abdullah Gül ve IMF üzüntüsü

Birleşik Arap Emirlikleri parasıyla kurulan Ahval’de yazan FETÖ firarisi Ergun Babahan, Türkiye’nin IMF’e müracaat etmemesinin ve Abdullah Gül’ün ülkeyi yönetmemesinin üzüntüsünü yaşıyor.

Firari Ergun Babahan koronavirüs salgınını kaleme aldığı yazısında Abdullah Gül dönemine duyduğu özlemi şu sözlerle anlattı:

“Abdullah Gül başbakan olarak devam etse, Türkiye nasıl bir serüven izlerdi bilmiyorum ama bugün olduğu noktada olmayacağı kesindi. AKP’ye dünyanın içinden geçtiği konjonktür ve Avrupa Birliği sürecinin canlanması yardım etti. Rüzgârı arkasına aldı ve ilk döneminde sağlıkta, eğitimde, ulaşımda ülkenin çehresini değiştirecek işlere imza attı.

Sadece ekonomide değil, hukuk ve özgürlükler alanında da kısa süren, gerçek üstü bir dönem yaşadık.”

Erdoğan’ı suçladı

Firari FETÖ’cü Ergun Babahan’a göre Abdullah Gül döneminde yaşanan “güzel günler” Erdoğan ile sona erdi.  “Ama Erdoğan iktidar hırsı, güçlü kişiliği, aldığı ideolojik ve katı eğitimin sonucu bütün bunları bir kalemde siliverdi.”

Atatürk’ü kendine kalkan yapmaya çalıştı

Ergun Babahan hezeyanlarla dolu yazısını “Yeni dönemin en temel özelliklerinden biri Atatürk Cumhuriyeti’ne ait tüm değer ve simgelerinin silinmesi oldu: Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul Atatürk Havalimanı gibi.”

“IMF beklentisi” 

Ergun Babahan, Türkiye’nin IMF ile anlaşma yapmak istememesini de eleştirdi. Oysa çok sayıda FETÖ’cü “Türkiye’nin IMF yardımı almak için koronavirüs vakalarını kabul ettiği gibi” tam da FETÖ’ye yakışan yalanları ortalığa saçmıştı.

“IMF yardımı da ideolojik takıntı nedeniyle geri çevrildi ki altı milyar dolar gibi bir imkânı kullanma fırsatı vardı.”

 

Kategoriler