Anasayfa » Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek kavgası FETÖ’yü salladı
Özel Haber

Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek kavgası FETÖ’yü salladı

Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek arasında yumruklu kavga

Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek arasındaki kavga FETÖ’de fırtınalar kopmasına sebep oldu. FETÖ elebaşının Özel Sekreteri ve Damadı Cevdet Türkyolu’nun Pensilvanya’daki örgüt merkezinde Osman Şimşek’i evire çevire dövdüğü ortaya çıktı. Osman Şimşek FETÖ elebaşının yanından hiç ayırmadığı bir isim olarak biliniyor.  Örgüt elebaşının konuşmalarının yayınlandığı Herkül sitesinin yönetimini üstlenen kişi olarak bilinen Osman Şimşek’in ismi bir dönem FETÖ’de yeni lider adayı olarak geçmişti. Ancak, Osman Şimşek’in örgütteki imtiyazlı günleri sona erdi. Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek arasındaki mektup krizi sonrası Türkyolu, Şimşek’i önce dövdü sonra Pensilvanya’daki örgüt merkezinden kovdu. Firari FETÖ’cü Ahmet Dönmez’in video çekerek anlattığı bu olayı Osman Şimşek’te sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla doğruladı.

Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek kavgası neden çıktı?

Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek arasında yaşananları anlatan firari FETÖ’cü Ahmet Dönmez’e göre olay şöyle gelişti:15 Temmuz darbe girişimi sonrası yurt dışındaki örgüt üyelerinden “muavenet” adıyla bağış toplayan örgüt imamları, Cevdet Türkyolu’nun serveti üzerine itiraz alınca elleri boş döndüler. Yaşananları ABD’deki FETÖ merkezinde bulunan örgüt yöneticilerine bir mektup ile bildiren ülke imamları, örgüt yöneticilerinin pasif kalması sonrası bu mektubu Osman Şimşek’e gönderme kararı aldı. FETÖ elebaşının en güvendiği öğrencilerinden biri olan Osman Şimşek gelen mektubu örgütte  “Baş Yüceler Şurası” olarak da bilinen üst düzey örgüt yöneticilerine iletti. Mektubun FETÖ elebaşına iletilmesi kararı alınınca bunu terörist başı Fetullah Gülen’e aktarmak için harekete geçti. Mektuptan haberdar olan Cevdet Türkyolu, FETÖ elebaşının odasının önünde Osman Şimşek’i durdurarak mektubu almaya çalıştı. Daha sonra da çıkan arbedede Cevdet Türkyolu, Osman Şimşek’i evire çevire dövdü. Hatta Osman Şimşek’i boğulmaktan Yusuf Bekmezci’nin damadı eski Zaman Gazetesi Genel Müdürü Recep Uzunallı kurtardı.

Daha sonra bir fırsatını bulup mektubu FETÖ elebaşına ileten Osman Şimşek, beklediğini alamadı. Önce örgüt içi bir denetim mekanizmasına havale edilen mektuptaki iddialar yalanlandı. Daha sonra Osman Şimşek tedrici olarak Pensilvanya’daki örgüt merkezinden kovuldu.

FETÖ elebaşının örgüt üyelerine verdiği talimatları yayınlayan Herkül sitesinin yöneticisi olan Osman Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Ahmet Dönmez’in anlattıklarını doğruladı.

Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek
Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek arasındaki kavga, Osman Şimşek’in açıklamaları ile doğrulandı.

Cevdet Türkyolu kimdir?

FETÖ üyeleri içerisinde en sevilmeyen isimlerden biri olarak gösterilen Cevdet Türkyolu örgüt elebaşının yeğeniyle evli. FETÖ elebaşının kurduğu örgütte mahrem yapılanma olan TSK, MİT, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Yargı gibi kritik yerlerdeki teröristlerin mahrem imamı olan “hususiler” yapılanmasının başı olan Cevdet Türkyolu örgütte “Uzun Cevdet” olarak da biliniyor.

Pensilvanya’daki örgüt merkezini yöneten Cevdet Türkyolu bir gayrimenkul ve borsa zengini. On milyonlarca doları geçen servetini hiç gizlemeyen Türkyolu FETÖ elebaşının en güvendiği adamların başında geliyor. Kendi ifadesiyle Türkyolu FETÖ elebaşına “bir köpek kadar sadık. ”  Cevdet Türkyolu oğlu Esat Türkyolu aracılığı ile 15 Temmuz ihanetini yöneten Hakan Çiçek ile darbe gecesi konuşmuş ve talimat vermişti.

FETÖ elebaşı ile Papa’nın görüşmesinde yer alan isimlerden biri olan Cevdet Türkyolu ile Osman Şimşek arasında yaşanan olaylara örgüt yöneticilerinin tepkisi ise tabanları ile dalga geçmek oldu. Halit Esendir, Bahattin Karataş, Hamdullah Öztürk gibi örgütün üst düzey yöneticileri olayı ilk kez duymuş gibi davranarak Cevdet Türkyolu’nun bir açıklama yapmasını istediler. FETÖ yöneticilerinin örgüt elebaşı Gülen’i aklama çabası içerisine girdikleri de dikkat çeken bir gelişme oldu.

Kategoriler