Anasayfa » Ankara Barosu FETÖ’cü hâkime FETÖ’cü imâsına ceza verdi
Özel Haber

Ankara Barosu FETÖ’cü hâkime FETÖ’cü imâsına ceza verdi

Ankara merkezli gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarında, örgüt mensuplarının işkence iddialarını destekleyen açıklamalar yapan Ankara Barosu bu kez MHP’li milletvekiline verdiği disiplin cezasıyla gündemde.

ODA TV’den Müyesser Yıldız’ın köşesinde yer verdiği bilgiye göre, Ankara Barosu, MHP’yi kongre oyunlarıyla ele geçirmeye çalışan FETÖ’nün görevlendirdiği hakime FETÖ’cü imasında bulunduğu için dönemin MHP avukatı olan Tokat Milletvekili Yücel Bulut hakkında kınama cezası verdi. MHP Milletvekili Yücel Bulut Ankara Barosu’nun bu cezasını  sosyal medya hesabından “FETÖ’den 8 Yıl hapis Cezası alan ve yargı kararıyla FETÖ Üyesi olduğu tespit edilen eski bir hakime FETÖCÜ imasında bulunduğum gerekçesiyle ANKARA BAROSU DİSİPLİN KURULU TARAFINDAN CEZALANDIRILMAMA karar verildi.” paylaşımı yaparak duyurdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

FETÖ’nün kamikaze hâkimine FETÖ’cü iması suç 

Burhan Yaz, FETÖ’nün MHP’yi ele geçirme hamlesinde örgütsel emirle kongre yapılmasına yönelik tedbir kararını kaldırmıştı. 15 Temmuz sonrası ihraç edilen Burhan Yaz’ın Ferhat Sarıkaya ihraç edildiği dönem FETÖ’nün kuryesi olarak Sarıkaya’ya maddi destek sağladığı ortaya çıkmıştı. FETÖ üyeliğinden  8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası alan Burhan Yaz’ın Ankara Barosu’na yaptığı şikayetin Baro tarafından kabul edilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Baro FETÖ’nün işkence iddialarını meşrulaştırmıştı 

Mayıs 2019’da FETÖ’nün Dışişleri Bakanlığı yapılanmasında yer alan üyelerine yönelik Ankara Emniyeti tarafından bir operasyon başlatılmıştı. FETÖ, operasyonu baltalamak ve itirafçıları itibarsızlaştırmak için Ankara Emniyetinde işkence iddialarını dile gündeme getirmiş en büyük desteği de Ankara Barosu’ndan görmüştü. Baro Aralık ayında FETÖ’nün MİT yapılanmasına yönelik operasyonda da işkence iddialarını kamuoyuna taşımıştı. İki iddia da yalanlanmış ama algı operasyonları sayesinde uluslararası medyada bile kendine yer bulmuştu.

MHP Milletvekiline verilen “FETÖ’cüye FETÖ’cü imasında bulundun” cezasıyla Ankara Barosu terör örgütüne nefes aldıran bir karara daha imza atmış oldu.

Kaynak: ODA TV

 

Kategoriler