Anasayfa » Üsteğmenin babası FETÖ’nün mahrem imamına dayak attı
FETÖ'de Bugün

Üsteğmenin babası FETÖ’nün mahrem imamına dayak attı

Hava Kuvvetleri Komutanlığında görevli bir üsteğmenin babası, oğlunun peşini bırakmayan FETÖ mahrem imamını tekme tokat dövdü. Daha sonra üsteğmen oğlunu Ankara Adliyesi’ne götürerek “Oğlumu örgütten kurtarın, mahrem imam peşini bırakmıyor” diyerek savcıya teslim etti. Üsteğmen itirafçı oldu, mahrem imamları deşifre etti.

Soruşturma dosyasına göre güvenlik gerekçesiyle ismi açıklanmayan Hava Kuvvetleri Komutanlığında görevli bir üsteğmen, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından örgütten ayrılmak istedi. Ancak kendisinden sorumlu mahrem imam, üsteğmenin peşini bırakmadı. Önce telefonla aranan üsteğmen, görüşmek istemediğini belirtmesine karşın mahrem imam ısrarından vazgeçmedi. Havacı üsteğmen, bir süre sonra mahrem imamın telefonlarına yanıt vermemeye başladı. Üsteğmenin peşini bırakmayan mahrem imam, Yenimahalle’de yaşadığı evine kadar gitti.

Bunun üzerine üsteğmen, babasına “örgütün peşini bırakmadığını”, “mahrem imamın eve geldiğini” söyledi. Eve gelen baba, kapıda karşıladığı mahrem imamdan oğlunun peşini bırakmasını istedi, ardından da tekme tokat dövdü. Baba, “Bir daha sakın kapımıza gelme. Erkeksen git beni polise şikâyet et.” diyerek mahrem imamı kovdu.

Oğlunu savcıya götürdü

Baba daha sonra oğlunu da alarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’na gitti. Oğlunun okul çağında cemaat olarak bilinen FETÖ’ye katıldığını ancak 17/25 Aralık ve 15 Temmuz süreçlerinden sonra bu yapının gerçek yüzünü gördüklerini, oğlunun da bunlardan kopmak istediğini anlattı. Savcının talimatıyla baba ve oğul Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne gönderildi.

Emniyette itirafçı olan üsteğmen, tüm örgüt geçmişini anlattı ve kendisinden sorumlu abilerin, mahrem imamların, örgütün TSK içindeki yapılanmasının ve aynı hücrede yer aldıklarının isimlerini verdi. İtirafçı üsteğmen serbest bırakılırken verdiği bilgiler doğrultusunda yapılan operasyonlarda FETÖ’nün 4 mahrem imamı yakalandı.

Kaynak: Hürriyet

Kategoriler