Anasayfa » TUSKON Genel Sekreteri darbeyi ByLock’tan duyurmuş
FETÖ'de Bugün

TUSKON Genel Sekreteri darbeyi ByLock’tan duyurmuş

FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Günay’ın darbe girişimini ByLock’tan duyurduğu ortaya çıktı.

Fetullah Gülen ile yaptığı “ananas” içerikli sohbet sosyal medyaya düşen, Mustafa Günay, FETÖ elebaşının sık sık görüştüğü isimlerin başında geliyor. ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen FETÖ’cü Günay’ın mesajları istihbarat birimleri tarafından incelendi.

Günay’ın darbe girişiminden önce ByLock üzerinden şu mesajı gönderdiği belirlendi:

“Sakın ümidinizi kaybetmeyin. Allah ‘Bu işi bana bırakın’ diyorsa ‘Ateşe yakma, denize akma’ dediği gibi olacak bu iş, inanın. Hizmet bir adım daha öne çıktı. Herkes sevinsin ama neye sevindiklerini bir bilseler ‘eyvah’ diyecekler. Hoca Efendi’ye ‘terörist’ diyene oy mu verecektik. Onlar aynı gemiye doldular. Siyasetle giderlerse adaleti mahza tecelli etmez. Bizler sebepperestlikten kurtulmadıkça fereç yok. Allah nurunu tamamlayacak, siz acele ediyor, onlara verilen mehilin hikmetini anlamıyorsunuz. Bunlar seçimle gitmeyecek dedi büyüğümüz. Fakat biz, bize düşeni yaptık. Mütevekkil olmak yani tevekkül sahibi olmak lazım.”

Kaynak: Sabah

Kategoriler